bgb

Викладачки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, науковці проєкту Erasmus+ KA2 MultiEd Світлана Лєвочкіна та Віталіна Білецька ініціювали проведення методичних вебінарів для учителів шкіл Черкаської області, які проходять підвищення кваліфікації в Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради.

Метою занять (12 квітня та 10 травня 2023 року) було ознайомлення педагогічних працівників ЗЗСО з методологією CLIL — одним із новітніх європейських підходів до впровадження багатомовної освіти.

Доповідачки ділилися зі слухачами знаннями та практичним досвідом, отриманим під час стажування в Естонії й Німеччині в межах міжнародного проєкту Erasmus+ KA2 «Розвиток потенціалу підготовки учителів іноземної мови на шляху України до впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції / MultiEd». Світлана Лєвочкіна розповіла учасникам вебінару із сутністю методології CLIL та ознаками, які вирізняють її з-поміж інших методик навчання. Слухачі також дізналися про історію виникнення методології CLIL та типи виокремлюваних в її межах навчальних моделей. Приклади практичних завдань слугували чудовим доповненням теоретичних питань. Віталіна Білецька зосередилась на особливостях впровадження методології CLIL в освітньому процесі Естонії й Німеччині, а також пояснила, чому застосування цієї методології є успішним у зазначених країнах.

З лютого 2023 року учителі ЗЗСО також мають можливість познайомитися з методологією CLIL, опанувавши електронний курс, розроблений представниками університетів-партнерів по проєкту. Успішне завершення навчання на платформі Moodle ЧНУ підтверджується сертифікатом.