З 25 по 29 жовтня поточного року викладачі ЧНУ імені Богдана Хмельницького Віталіна Білецька та Світлана Лєвочкіна пройшли стажування в Естонії в рамках міжнародного проєкту Еразмус+ KA2 MultiEd. Метою стажування було поглиблення знань із методології інтегрованого викладання предмету й мови (CLIL), а також ознайомлення зі способами практичного застосування цієї методології.
Повернувшись зі стажування сповненими знань, вражень, емоцій, викладачі із задоволенням поділились ними з колегами.
День перший. 25.10.2021. Таллін.
Перший день стажування розпочався з невеликої екскурсії Талліном, організованої координатором проєкту Олександрою Головко. Далі учасники проєкту відвідали естонський мовний центр, переймали досвід учителів Таллінської школи та на практиці ознайомилися з принципами методики повного мовного занурення. Надзвичайно насичений день приніс купу цікавої й корисної інформації, яка гарантовано стане в нагоді у ході викладання нововведених дисциплін у рідному університеті.
День другий. 26.10.2021. Таллін – Тарту – Нарва.
Цього дня учасники стажування побували в Університеті Тарту. Їхньому дивуванню не було меж. Вражає, з-поміж іншого, те, скільки часу, сил, натхнення, праці естонські колеги по цеху вкладають у своє майбутнє – дітей. Чимало сприяє цьому уряд Естонії – вчителі їздять на навчання, тренінги, стажування за кордон, отримують матеріальне заохочення за впровадження нових методик. Вражає й матеріально-технічне забезпечення закладів освіти, оснащення аудиторій. Ще більший захват – естонський музей, побудований на колишньому полігоні, на колишній злітній смузі. Між іншим, сам він теж має форму злітної смуги. Надвечір учасники потягом дісталися Нарви. Три міста за два дні – це досягнення!
День третій. 27.10.2021. Нарва
Екватор поїздки дає про себе знати втомою. Мозок не встигає засвоювати таку величезну кількість інформації та емоцій. Досвід, яким ділилася директорка Першої державної гімназії Нарви, безцінний – це не одна година розмов, це роки життя та важкої результативної праці. Тут учасники ще більше дізналися про метод повного мовного занурення, який, між іншим, тлумачать як «метод занурення у теплу ванну». А, отже, ви маєте відчувати комфорт, розслаблення та результат під час навчання. Потім був візит до Тартуського коледжу у Нарві та ще багато зустрічей і бесід із цікавими людьми. Ініціативність та енергійність молоді та її бажання змінювати суспільство й свій простір приводять до надзвичайно масштабних результатів та втілень неймовірних проєктів. Один із таких проектів – безкоштовне забезпечення ініціативних студентів приміщеннями для того, щоб ті ініціювали свої стартапи та почали заробляти. Безцінно! Втому знімали легкою прогулянкою набережною під вечірніми вогниками ліхтариків.
День четвертий. 28.10.2021. Нарва. Перший день Восьмої міжнародної конференції «Напрями й питання CLIL та ELT».
Четвертий день стажування приніс купу вражень і емоцій. Плідна робота на конференції та знайомство з історією Нарви у Нарвському музеї, де учасниць вразило зразкове місто старої Нарви, виконане майстром Федором Шанциним.
День п’ятий, останній. 29.10.2021. Нарва. Другий день Восьмої міжнародної конференції «Напрями й питання CLIL та ELT».
Завершальний день стажування видався не менш насиченим, ніж попередні. Учасники завершили свою участь у конференції й отримали сертифікати про стажування, відвідали вежі фортеці довкола Нарви та побували у інтерактивному музеї у стінах цієї вежі, потягом дісталися Талліна, прогулялися в порту й насолодилися затишними сіті-спейсами міста. Наступного дня вони вирушать додому з новими знаннями та незабутнім досвідом.
У підготовці тексту було використано інформацію, опубліковану на фейсбук сторінках учасниць стажування Віталіни Білецької та Світлани Лєвочкіної.