Під час дисемінаційних заходів, які проводяться у межах міжнародного проєкту Erasmus+ KA2 «Розвиток потенціалу підготовки учителів іноземної мови на шляху України до впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції / MultiEd», українські освітяни мали нагоду не лише ознайомитися з результатами цього проєкту, а й дізнатися про програму Еразмус+ загалом, про можливості й переваги, які надаються різними напрямами цієї програми, а також про способи долучитися до неї.
Спікерами вебінарів під загальною назвою Beyond MultiEd (За межами MultiEd), які проводилися 30 вересня 2023 року, були експерти з широким досвідом в Еразмус+ від подання заявки до реалізації проєкту. Спікерами вступної сесії виступили проєктний менеджер Національного Еразмус+ офісу в Україні Катерина Жданова з доповіддю «Кооперація з європейськими університетами в рамках програми Erasmus+», координатор проєкту MultiEd Олександра Головко (Тартуський університет, Естонія) з доповіддю «Написання Erasmus+ проєкту: черпаємо ідеї з повітря». Варіативність тематики наступних сесій дозволила слухачам обирати вебінари відповідно до своїх смаків і інтересів.
Від ЧНУ до проведення вебінарів долучилася завідувачка кафедри сучасних практик викладання англійської мови доцентка Наталія Сливка, яка реалізовує «сусідній» до MultiEd проєкт Erasmus+ КА1 з академічної мобільності. Проєкти з академічних обмінів надають їхнім учасникам чимало переваг, зокрема, покращують рівень професійної майстерності, підвищують самооцінку, сприяють генеруванню нових ідей та налагодженню міжнародних контактів, надають глибоке розуміння сутності міжкультурного діалогу, підвищують конкурентоздатність учасників проєктів на ринку праці тощо.
Наталія Сливка надала учасникам загальну інформацію про проєкти з академічної мобільності, а також ознайомила їх з алгоритмом дій, які слід виконати охочим долучитися до програм обмінів. Спікерка поділилася власним досвідом успішної реалізації проєкту та співпраці з університетом Вальядоліда (Іспанія), що розпочалася ще у 2019 році. За період кооперації у межах проєкту було отримано 10 грантів вихідної мобільності та 2 гранти вхідної мобільності. Шестеро студентів ННІ іноземних мов навчаються в Університеті Вальядоліда у поточному семестрі. А минулого навчального року співпраця з іспанським університетом була розширена на інші структурні підрозділи Черкаського національного.
Радимо учасникам вебінару скористатися отриманими знаннями й долучитися до напряму програми Erasmus+ КА1 з академічної мобільності як у ролі студента, так і викладача, адже одержаний одного разу досвід, враження, емоції залишаються упродовж життя, позитивно впливають на його якість, а також сприяють зближенню українського та європейського освітніх просторів.
https://cdu.edu.ua/pidrozdili/viddil-mizhnarodnykh-zviazkiv/proektnyi-ofis/erasmus/ka2-spivpratsia-mizh-orhanizatsiiamy-ta-ustanovamy/multied/novyny-multied/proiekty-erazmus-vid-idei-do-realizatsii.html#sigProId11d68e36d2
Кафедра сучасних практик викладання англійської мови