bgb
bgb
 
 
 

 За останні півроку в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася низка заходів,викладачі ННІ іноземних мов активно популяризують CLIL методологію серед працівників університету та за його межами.

1 грудня 2021 р. викладачка кафедри англійської філології та методики навчання англійської мови Віталіна Білецька виступила на засіданні ректорату ЧНУ, де розповіла про своє відрядження до Естонії в рамках міжнародного проєкту Еразмус+ KA2 MultiEd. З 25 по 29 жовтня 2021 р. Віталіна разом зі своєю колегою старшою викладачкою Світланою Лєвочкіною поглибили свої знання з методології інтегрованого викладання предмету й мови (CLIL), а також ознайомилися зі способами впровадження цієї методології у навчальних закладах Естонії. Викладачка охоче поділилася отриманим досвідом із присутніми на засіданні ректорату працівниками університету та відповіла на їхні запитання. Викладачі ННІ іноземних мов уже впроваджують методологію CLIL під час викладання нових, розроблених у межах проєкту Еразмус+ KA2 MultiEd навчальних дисциплін.

26 січня 2022 року викладачі ННІ іноземних взяли участь у вебінарі, на якому їхні колеги Віталіна Білецька та Світлана Лєвочкіна поділилися успішним досвідом міжнародного стажування, отриманим під час відрядження до Естонії в межах проєкту Еразмус+ KA2 MultiEd з 25 по 29 жовтня 2021 р. За цей час викладачки відвідали естонські міста Таллінн, Тарту та Нарва, у навчальних закладах яких успішно впроваджується CLIL методологія.

На вебінарі Віталіна Білецька та Світлана Лєвочкіна ознайомили колег зі специфікою застосування методології інтегрованого навчання предмету і мови (CLIL) у навчальних закладах Естонії та розповіли про особливості освітнього процесу в естонських університетах. Особливо цінною для освітян була дискусія про те, як адаптувати ці інноваційні освітні ідеї до системи навчання українських закладів вищої освіти. Отримані на вебінарі знання безперечно знадобляться викладачам ННІ іноземних мов у їхній викладацькій діяльності.

Воєнні дії не стали на заваді роботи над міжнародним проєктом Еразмус+ KA2 MultiEd. Поширювана в Україні в межах проєкту методологія інтегрованого навчання предмету й мови (CLIL) стала одним із питань, які обговорювалися під час організованого кафедрою німецької філології ННІ іноземних мов регіонального науково-практичного вебінару із підвищення кваліфікації для вчителів ЗЗСО «Online unterrichten» 28 квітня 2022 року. У вебінарі взяли участь учителі шкіл міста Черкаси, Черкаської області, а також викладачі ЗВО. З вітальним словом виступили директор ННІ іноземних мов доцентка Швидка Л. В. та завідувачка кафедри німецької філології доцентка Овсієнко Л. О. Викладачі кафедри підготували змістовні доповіді, теми яких сьогодні є дуже актуальними. Тематика доповідей була пов’язана із застосуванням сучасних підходів та методів навчання іноземних мов в освітньому процесі. З-поміж іншого, обговорювали й особливості застосування на заняттях методології CLIL. Такі дискусії є кроком до поширення цієї методики в українських закладах освіти.

ННІ іноземних мов