bgb

Вебінар із обговорення питань, пов’язаних з укладанням нових освітніх програм та розробкою / оновленням силабусів навчальних дисциплін у рамках роботи над проєктом Еразмус+ KA2 MultiEd відбувся 11 лютого 2021 року.

В обговоренні взяли участь експерт з аналітичних питань, представник Національної команди експертів з реформування вищої освіти та представник Національного Еразмус+ Офісу в Україні Жанна Таланова, представник Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Національний експерт програми ЄС Еразмус+ Ірина Золотарьова, а також учасники проєкту від університетів-партнерів. Від ЧНУ до обговорення долучилися Олена Радченко, Світлана Жаботинська, Людмила Швидка, Леся Овсієнко, Олена Вовк, Вікторія Токарчук, Світлана Лєвочкіна та Юлія Шуба.

Ірина Золотарьова розповіла про принципи й підходи до укладання освітніх програм, що узгоджуються з вимогами сучасного ринку праці до підготовки майбутніх конкурентоздатних фахівців – випускників ЗВО. Значну увагу було також приділено оформленню й змістовому наповненню силабусів навчальних дисциплін, що мають зорієнтовувати студентів у виборі спеціальностей під час вступу й навчання у ЗВО.

Жанна Таланова надала вичерпні відповіді на питання, які стосувалися узгодження освітніх програм зі стандартами освіти, а також документів, які створюють юридично-правову базу для розробки й подальшого впровадження нових освітніх програм в Україні.

Озброєні новими знаннями, учасники проєкту готові продовжити свою роботу з оновлення змісту навчання задля удосконалення вищої освіти в Україні та приведення її у відповідність європейським нормам.