bgb

trupilly

Науково-дослідний центр з дослідження трипільської культури, створений наказом ректора Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького з вивчення пам'яток археології № 36 від 20.02.2017, діє на основі положення про науково-дослідний центр з дослідження трипільської культури Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Очолює Центр к. і. н., старший викладач кафедри історії України Касян Андрій Іванович, лаборант Центру — аспірант кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Компанієць Олексій Вікторович.

Основні завдання центру:

• археологічні розкопки відомих пам'яток трипільської культури;
  • обстеження відомих та виявлення нових трипільських поселень;
  • організація наукових заходів, які присвячені проблемам дослідження трипільської культури в Україні та за межами;
  • популяризація трипільської культури;
  • організація виставок та музейних експозицій трипільських артефактів;
  • співпраця з науковими установами, які займаються вивченням трипільської культури.

Науково-дослідний центр з дослідження трипільської культури співпрацює з Державним історико-культурним заповідником «Трипільська культура» (с. Легедзине Тальнівський р-н Черкаської обл.), Інститутом археології НАНУ (м. Київ), фондом ПЛАТАР (Україна).

Представники центру проводять постійний моніторинг стану збереженості пам’яток трипільської доби в межах Черкащини та поповнюють новими експонатами виставкові стенди, які присвячені трипільській культурі, в археологічній лабораторії ННІ міжнародних відносин, історії і філософії.

Кожного літа представники центру долучаються до археологічних розкопок в с. Легедзине Тальнівський р-н Черкаської обл.

Центр долучився до глобального міжнародного проєкту «Трипілля-Кукутень шлях до ЮНЕСКО». Мета: надання пам’яткам трипільської культури статусу пам’яток Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. В рамках цього проєкту на базі Центру 15-16 лютого 2018 року було проведено науковий захід «Трипілля-Кукутень шлях до ЮНЕСКО».

Контакти: каб. 501, бул. Шевченка, 81, Черкассы, Черкаська область, 18000, тел. 0967786207.