bgb
bgb
 
 
 

arheolog

Науково-дослідний центр Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького з вивчення пам'яток археології створено у 2015 р. Очолює Центр вивчення пам'яток археології (далі ‒ Центр) к. і. н. Касян Андрій Іванович.

Основна мета центру дослідження археологічних пам’яток на території Черкаської області та за її межами - організація науково-теоретичних заходів, польових експедицій; охорона археологічної спадщини та популяризація археології.

За час свого існування представники центру активну співпрацюють з провідними науковими установами області та Києва. Зокрема керівництвом Центру налагоджено співпрацю з Інститутом археології НАНУ (м. Київ), Музеєм археології Середнього Подніпров'я (м. Чигирин), Національним історико-культурним заповідником «Чигирин» (м. Чигирин), Черкаським археологічним музеєм Середньої Наддніпрянщини (м. Черкаси), Державним історико-культурним заповідником «Трипільська культура» (с. Легедзено).

Влітку 2017 р. директор центру Касян А. І. та науковий співробітник Кам’янської археологічної інспекції Ляшко С. Ю. проводили обстеження археологічного об’єкту «Підземна січ», що розташований в межах урочища Холодний Яр.

Влітку 2017 р. представники центру - професор Морозов А. Г. та директор Касян А. І. взяли участь в роботі Скіфської правобережної експедиції Інституту археології АН України, яка працювала в межах Мотронинського городища під керівництвом Могилова О. Д.

З 2017 р. Центр співпрацює з постійнодіючою експедицією Інституту археології АН України під керівництвом Болтрика Ю. В., яка проводить дослідження об’єкту «Гора Лисуха» поблизу с. Бучак Канівського р-ну.

З 2018 р. Центр долучається до роботи експедиції Черкаського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини та Дніпро-Псельської ранньослов'янської експедиції Інституту археології НАН України на поселенні І-ІІ ст. поблизу с. Івківці на Чигиринщині.

У 2020 р. науковці та волонтери Центру долучилися до дослідження комплексної пам’ятки археології Черкаси-Центр та рятівних розкопок історичної частини міста, де планується забудова, які проводила Черкаська археологічна експедиція Інституту археології НАН України (керівник – Д. П. Куштан).

Представники Центру беруть участь в наукових конференціях, семінарах, круглих столах, присвячених археології Черкащини. Професор Морозов А. Г. з 2017 р. включений до редакційної колегії вісника НІАЗ «Кам'яна Могила».

Центр займає чітку позицію щодо збереження археологічних пам’яток міста та області. Саме тому, директор Центру Касян А. І. долучився до розробки та підписання угоди про збереження історико-культурної, архітектурної та археологічної спадщини міста між громадою міста та міською владою.

При Центрі діє студентський Археологічний клуб. До нього входять студенти різних курсів, які виявили бажання поглиблено вивчати археологію.

З метою популяризації археологічної спадщини регіону та покращення іміджу університету представники Центру співпрацюють з місцевим ЗМІ та беруть участь в телепрограмах присвячених археологічній тематиці на телеканалах «Ільдана» та «Рось». З 2019 р. директор Центру Касян А. І. проводить зустрічі з учнями старших класів міста та області, де розповідає школярам про археологічні пам’ятки Черкащини та сучасний стан археологічної науки в регіоні.

Контакти: каб. 505, бул. Шевченка, 81, Черкассы, Черкасская область, 18000, тел. 0967786207.

Більше інформації про діяльність центру, актуальні новини археології Черкащини, України та світу можна дізнатися на сторінці Науково-дослідного центру Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького з вивчення пам'яток археології у Facebook.