Налаштування доступності

bgb
bgb
 
 

18 травня Україна вшановує День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу — одну з найтрагічніших сторінок у сучасній історії.

Саме цього дня у 1944 році сталінський режим розпочав масову депортацію кримських татар з їхньої історичної батьківщини — Криму. Цей злочин, який за своєю суттю та наслідками відповідає міжнародному визначенню геноциду, став спробою знищити кримськотатарську спільноту як корінний народ, стерти її присутність з півострова, викорінити культуру, мову, традиції.

Однак попри надзвичайні втрати, насильство й десятиліття вигнання, кримські татари не припинили боротьбу за право жити на своїй землі.

Нинішня російська окупація Криму багато в чому відтворює репресивну політику радянської доби, спрямовану проти кримськотатарського народу. Щоб осмислити масштаби трагедії, зрозуміти її причини, наслідки та значення для сьогодення — пропонуємо ознайомитися з історичними матеріалами, підготовленими Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим.

Інформаційні матеріали пропонує також ГО «Кримськотатарський Ресурсний Центр».

До вашої уваги:

— тест «Що ти знаєш про День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу?»;

— інфографіка«Чому депортація 1944 року – геноцид кримськотатарського народу?»;

— відеоролик «Не засудили вчора, повторюється сьогодні»;

— документальний фільм «Свідки геноциду 1944»;

— коротка версія фільму «Свідки геноциду 1944»;

 — плакати, розроблені активістами міжнародного руху #LIBERATECRIMEA у співпраці з відомим українським художником Андрієм Єрмоленком.