З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек у науковій бібліотеці імені Михайла Максимовича Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбулася зустріч з Анатолієм Волошиним, нині очільником обласних фондів культури та національної пам’яті.

Він відомий загалу області як колишній директор одного з провідних підприємств – ЗАТ «Юрія», а також як міський голова Черкас у 2002 – 2006 рр. Анатолій Борисович привітав працівників бібліотеки з професійним святом, поспілкувався з викладачами, студентами-істориками та передав до бібліотечних фондів кілька цінних видань.

З-поміж подарованих примірників — книга «Українська мрія. 25 сходинок до суспільного щастя», де поряд із сюжетом сучасного українського політика Олеся Донія вміщено роздуми ще 30 авторів — відомих українських мислителів та діячів, які намагаються поглибити концепцію Української мрії, розкриваючи ту чи іншу сходинку до суспільного щастя з огляду на власні погляди, знання, досвід.

До збірки трьох письменників-в’язнів сталінських концтаборів – Івана Гнатюка, Григорія Радошівського-Барана, Олеся Ангелюка «Лицарі нескореного духу» увійшли їхні кращі твори та спогади. Вони яскраво віддзеркалюють трагічні сторінки політичних репресій за тоталітарного режиму.

У книзі «Іван Гнатюк: життя і творчість» із серії «Літературні профілі» висвітлено життєдіяльність видатного українського поета і прозаїка, автора творів про дітей, публіциста і перекладача, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Івана Гнатюка. Видання містить його вірші та уривки з прозових творів, а також літературознавчу критику, спогади, документи, світлини різних років.

Завдяки дарувальнику фонд художньої літератури нашої книгозбірні поповнився й об’ємним томом (830 сторінок) вибраних творів талановитого поета, прозаїка, літературного критика, науковця Петра Сороки. До цього видання увійшли вірші, духовно-філософські рубаї, оповідання для дітей, казки, загадки.

Присутні на цій зустрічі завідувач кафедри історії України Віталій Масненко, професор цієї ж кафедри Юрій Присяжнюк, а також директор наукової бібліотеки щиросердно подякували дарувальнику за таке цінне поповнення бібліотечних фондів. Принагідно від вчених-істориків було передано кілька чисел «Вісника Черкаського університету. Історичні науки» та «Записки осередку Наукового Товариства ім. Шевченка у Черкасах».

Подаровані видання вже проходять належну науково-технічну обробку і невдовзі будуть запропоновані нашим користувачам для ознайомлення. Дирекція наукової бібліотеки щиро вдячна Анатолію Борисовичу та кафедрі історії України за щедрі дари.

Григорій Голиш, директор наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича