Пріоритетним напрямом розвитку Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького є інтернаціоналізація освіти та пошук нових форм міжнародного співробітництва, що сприяє гармонізації української та європейської освіти. Черкаський національний університет є асоційованим партнером європейського альянсу університетів E³UDRES² та активно співпрацює з університетами-членами альянсу за програмою Erasmus+.
Міжнародна діяльність реалізується через:
визначення основних напрямів розвитку наукових та освітніх зв’язків із конкретними країнами, регіонами та ЗВО;
участь у реалізації міжнародних угод і проєктів у науково-дослідній галузі, що передбачає взаємний обмін науковцями;
участь у міжнародних дослідницьких програмах, конференціях, проведених за кордоном;
пошук джерел фінансування для досліджень науковців університету, семінарів та конференцій, що проводяться у ЧНУ імені Богдана Хмельницького та за його участі;
входження в систему міжнародного науково-інформаційного та комунікаційного простору.
Співпраця з закордонними інституціями ведеться за широким спектром проблем навчального, наукового, дослідницького та соціального напрямів, основними з яких є комплексна співпраця з понад 65 закордонними університетами в межах чинний двосторонніх угод.
Для здобувачів освіти та науково-педагогічних працівників університету відкриті можливості міжнародної академічної мобільності за програмою Європейського Союзу Erasmus+ KA171 в університетах Австрії, Іспанії, Латвії та Німеччини.
У межах українсько-польської науково-освітньої співпраці Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького пропонує своїм студентам навчання за програмами семестрового обміну в Університеті імені Яна Длугоша, м. Ченстохова та Поморському університеті, м. Слупськ. Співпраця з Польським національним агентством з питань академічного обміну (NAWA) приносить університету практичні результати, зокрема викладання польської мови запрошеними викладачами з Польщі, а також підтримку візитів науковців ЧНУ до польських університетів-партнерів.
Щорічно науковці університету здійснюють виїзди за кордон для викладацької, науково-дослідної роботи, стажувань, участі у конференціях, симпозіумах, семінарах, міждержавних проєктах та культурно-освітніх програмах.
Університет постійно запрошує іноземних науковців для викладацької та дослідної роботи.
В університеті проводяться наукові міжнародні заходи до Дня Європи.
Регулярно проводяться презентації міжнародних програм академічних обмінів: Erasmus+, Global UGRAD, Fulbright, Mitacs, DAAD тощо.