bgb
 
 
 
 
 

Делегація Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького долучилася до мистецької події — відкриття персональної виставки члена Національної спілки художників України Миколи Скобельського «Щастя творити».

Виставка відкрилася 12 грудня у Черкаському художньому музеї.

Презентував її Польський культурний центр імені Кароля Шимановського у місті Черкаси за підтримки Посольства Республіки Польща в Україні

Микола Скобельський народився 1 січня 1959 році на Житомирщині. З 2000 року він активний учасник всеукраїнських та міжнародних виставкових проєктів. Художник оспівує ліричні краєвиди Польщі та України, поєднуючи дві Батьківщини у своєму серці. Його творам притаманна зображальна реалістичність, втілена у імпресіоністичній манері. Здебільшого художник працює на пленері. Прийоми імпресіонізму він вдало застосовує у зображенні водойм, адже вода мінлива і для майстра — це рівень — уміння передати відблиски, гру світла на водяній поверхні та постійну зміну кольорів. У своїх пейзажах Микола Скобельський майстерно використовує ефект огляду з пташиного лету, так звану перспективу згори, коли романтичні краєвиди зачаровують, утягують глядача у глибину простору.
Основне захоплення майстра — пейзаж, доповнений людьми, птахами, тваринами. Схоплене Миколою Скобельським враження — мить життєствердного буття — знаходить своє відображення і у створених ним натюрмортах та портретах.
На виставці експонуються пейзажі Польщі, Криму, Карпат та куточки рідного Києва, у якому художник живе понад 40 років.
Картини Миколи Скобельського зберігаються у музейних та приватних колекціях України, Польщі, Німеччини, Японії, Китаю, Канади, США та інших.

«Побував на відкритті виставки живопису Миколи Скобельського "Щастя творити", — сказав ректор ЧНУ Олександр Черевко. — Український художник польського походження своїми картинами переносить нас у невоєнну Україну, про яку ми так мріємо, та у мирну Польщу, яку він теж багато малює.

Ми всі чекаємо кращих новин із фронту і дякуємо ЗСУ за те, що наша культура, мистецтво існують. Автентичне мистецтво є для нас джерелом стійкості та ментального здоров’я, бо ми живемо у важкі часи.

Безумовно, ми маємо забути слово «втома» і працювати заради нашої перемоги.

Але це непросто в умовах війни і тотальної цифровізації.

Оксфордський словник обрав англомовним терміном 2024 року словосполучення brain rot («гниття мозку»).

Цей вислів означає надмірне споживання безглуздого онлайн-контенту, який шкодить людині. І до цього призводять такі улюблені нами гаджети і комп'ютери. Особливо вразливою є молодь.

Натомість споглядання, вивчення і творення мистецтва добре впливають на людину, це доводить вся історія людства. Тому так необхідно проводити подібні заходи. І я радий бачити серед гостей виставки студентів і викладачів Черкаського національного університету.

Дякую Черкаському обласному художньому музею, а також ініціаторам виставки — генеральному консулу Польщі в Одесі Яцеку Гоцловському, очільнику польського культурного товариства імені Кароля Шимановського Геннадію Лінєвичу за суспільно важливу подію».

Виставка діє до 12 січня 2025 року.

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького