bgb

Представники кафедри туризму і готельно-ресторанної справи Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького взяли участь у презентації нової туристичної локації  — архітектурно-ландшафтного етнографічного комплексу «Совин Яр» у селі Водяники Звенигородського району.

Це спільний проєкт громадської організації «Архітектурно-ландшафтний етнографічний комплекс “Совин Яр”» та Водяницької громади.

Гостей зустріли мальовничі природні ландшафти, доповнені культовими спорудами, вітряками, монументальними об’єктами, музикою та легендами. Усі учасники екскурсії мали змогу ознайомитися з об’єктами, що мають вагоме історичне, художнє та рекреаційне значення. Серед представлених локацій – знак заснування села Водяники «Тризуб», козацька церква XVII століття – храм Вознесіння Господнього, церковно-приходська школа з дзвіницею, скульптурний комплекс «Сім Святих», старовинні вітряки та козацькі хрести, карпатська гойдалка, а також міст-перехід «Скіфський оберіг».

Окрасою комплексу є Катеринин парк – витвір садово-паркового мистецтва. Парк наповнений символізмом архітектурних елементів і створює ідеальну атмосферу для емоційної розрядки та відпочинку.

«Совин Яр» може слугувати для відновлення і підтримання ментального здоров’я громадян. Адже нині багато людей, які постраждали від російсько-української війни. Серед них — військові, які вже не перебувають на службі і потребують опіки й турботи, вимушено переміщені особи.

У презентації комплексу взяв участь Юрій Піковський – голова Звенигородської районної військової адміністрації, представники Черкаської обласної військової адміністрації, Водяницької сільської ради, делегація з Уманського району.

Цікавість до туристичного об’єкта виявили директори та представники туристичних агенцій, готелів, представники профспілкових освітянських організацій, науковці, які готують фахівців сфери гостинності, їхні студенти.

Серед почесних гостей заходу були проректорка ЧНУ Галина Гаврилюк, директор навчально-наукового інституту економіки і права ЧНУ ім. Б. Хмельницького Микола Руденко, доцентка кафедри туризму і готельно-ресторанної справи ЧНУ Інна Кочума, науковці ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва Валерія Шинкарьова та Інна Ніколаєску, начальник відділу економічного розвитку управління економічного розвитку Черкаської ОДА Юлія Симошенко.

Ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко, який став  ініціатором створення цієї туристичної перлини Шевченкового краю, зазначив: «Необхідно розвивати свій край, аби українці усвідомлювали, що нема нічого кращого за рідну землю».

Відкриття «Совиного Яру» стало знаковою подією для регіону і сприятиме розвитку його культурного й туристичного потенціалу. Участь представників Черкаського національного університету підкреслює важливість підтримки та популяризації історико-культурної спадщини України.

ННІ економіки і права