Цьогоріч у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту Малої академії наук України взяли участь 563 конкурсанти із 26 районів та міст Черкаської  області, які виконали свої роботи у 61 секції.

17-18 лютого відбувся захист науково-дослідницьких робіт МАН, який  проходив на базі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. До роботи у журі конкурсу було запрошено 97 наукових, педагогічних працівників вищих та загальноосвітніх навчальних закладів області.

Найбільшу кількість робіт представлено у відділеннях філології та мистецтвознавства (163), історії, філософії та суспільствознавства (137) та хіміко-біологічному (116). Найбільший дослідницький інтерес старшокласників спостерігається у таких секціях: української мови (34 конкурсанти), історичного краєзнавства (24 конкурсанти), історії України (20 конкурсантів), української літератури (27 конкурсантів). Зросла до 25 кількість досліджень у секції англійської мови.

Особливістю цьогорічного обласного етапу захисту наукових робіт, зокрема в історичних та філологічних секціях, є очевидний вибір педагогами та учнями малодосліджених тем краєзнавчого характеру.

Найбільшу кількість призових місць отримали вихованці Черкаського фізико-математичного ліцею, Черкаського гуманітарно-правового ліцею, Чорнобаївської гімназії, Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №28  ім. Т. Г. Шевченка, Першої міської гімназії, Тальнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, Тальнівського економіко-математичного ліцею, Смілянського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів І-ІІІ ступенів №3 – колегіум», Смілянської гімназії ім. В. Т. Сенатора,  Косарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Єрківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Героя України В. М. Чорновола, Черкаської гімназії №31, Кам’янського еколого-економічного ліцею, Кам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, Кам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, Шполянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5, Чигиринського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2» та інших навчальних закладів області.

Як найрезультативніших члени журі відзначили вихованців наступних навчальних  закладів: Черкаського фізико-математичного ліцею (ФІМЛІ), Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №17, Тальнівського економіко-математичного ліцею, Корсунь-Шевченківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, Чорнобаївської гімназії, Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №28 ім. Т. Г. Шевченка, Смілянського природничо-математичного ліцею.

Юних науковців привітав відомий історик сучасності Кирило Галушко, що приїхав до Черкаського національного з Києва. Публіцист, блогер, ініціатор проекту «Likбез. Історичний фронт», він презентував та подарував талановитій молоді власні книги. Їх отримали кращі школярі в кожній із секцій МАН.

У березні-квітні у м. Києві відбудеться фінал конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук. Черкаський національний бажає нашим фіналістам та їх науковим керівникам нових звершень та перемог!

ННІ історії і філософії