bgb
 
 
 
 
 

Проректорка з освітньо-виховної та іміджевої діяльності Галина Гаврилюк та директорка ННЦ ментального здоров’я Юлія Сіденко взяли участь у десятому відкритому засіданні робочої групи з питань ментального здоров'я при Координаційному центрі підтримки цивільного населення під головуванням першого заступника голови Черкаської ОДА Наталії Кравченко.

Захід проходив за участі експертки Координаційного центру КМУ / Mental Health UA Ольги Горбаньової, координатора Регіональної Технічної Робочої Групи ПЗПСП Київського Хабу, радника з питань ПЗПСП у міжнародній гуманітарній організації Save the Children in Ukraine Віктора Вуса; керівників управлінь та департаментів Черкаської ОДА, керівників обласного простору ВЕТЕРАНпро; наукової спільноти ЧНУ ім. Б. Хмельницького; психологічної служби ДСНС; соціально-відповідального бізнесу Рибтрейд-Rybtrade; консультантів Всеукраїнської програми ментального здоров'я; громадського сектору та ЗМІ.

Ювілейне засідання присвятили підсумкам реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» за ініціативи першої леді Олени Зеленської на Черкащині за 2024 рік та перспективам на 2025 рік. У ході засідання також презентували роботу новоствореного Центру ментального здоров'я. Відкрили захід театральний колектив «Інсайт», учні Леськівського ліцею, з психологічною виставою «Повернення Героя».

— Наша мета, незмінна, як суспільства, як органів державної влади, як соціально-відповідальних громадян – створити умови, щоб всі, хто постраждав внаслідок війни — діти, сім’ї, внутрішньо переміщені особи, учасники війни — у нелегкому процесі відновлення, могли отримати потрібну підтримку, а це можливо лише через розбудову екосистеми сервісів та послуг у сфері психічного здоров’я, популяризацію культури турботи про психічне здоров’я, підвищення компетенцій фахівців, які надають психосоціальні послуги, — наголосила Вікторія Шепіль, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я, радник начальника Черкаської ОВА.

У ході засідання робочої групи було визначено пріоритети Концепції у 2025 році:

— Підвищення рівня якості та ефективності психосоціальних послуг, посилення їх сталості.

— Налагодження партнерства та розширення співпраці з міжнародними партнерами.

— Створення та розширення маршрутів клієнта та перенаправлень до інших чинних надавачів послуг турботи про психічне здоров’я залежно від потреб людини.

— Залучення громад, різних секторів, в т.ч. неформальних послуг у наданні психосоціальної підтримки.

— Створення та розвиток просторів психосоціальної підтримки.

— Створення підтримки за принципом «рівний-рівному».

— Підготовка та навчання надавачів послуг з психічного здоров’я.

— Широка просвітницька кампанія про турботу про ментальне здоров’я та навчання методам психологічної самодопомоги та допомоги іншим.