Сьогодні в Черкасах вшанували пам’ять учасників Революції Гідності, які загинули від рук силовиків і їхніх найманців, котрих у народі та зі сцени Майдану назвали Небесною Сотнею. Колектив Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького долучився до заходів з ушанування Героїв Небесної Сотні.
Разом із керівництвом області й міста поклали квіти до пам’ятника «Борцям за волю України».
Євромайдан увійшов в історію України як символ і взірець жертовності, патріотизму та героїзму. Він укотре підтвердив те, що у найкритичніші та найважливіші періоди нашої історії знайдуться герої, ладні пожертвувати власним життям заради майбутнього України як незалежної демократичної держави. Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні у центрі Києва. Цього дня у середмісті столиці загинуло та отримало смертельні поранення 48 осіб.
Герої Небесної Сотні – уособлення людської, громадянської та національної відваги й самовідданості.
Героями Небесної Сотні стали 107 загиблих. Вони різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були успішні підприємці й пенсіонери. Найстаршому – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17.
Революція Гідності засвідчила: українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися, відстоюючи власні права та свободи. У світі Україну почали сприймати як державу з власною самобутністю, історією та гідністю, здатну захистити суверенітет.
Більше інформації про цей день, хронологію подій, повний список Героїв Небесної Сотні та їхній героїчний чин у інформаційних матеріалах Українського інституту національної пам’яті.
http://cdu.edu.ua/news/vshanuvaly-pamiat-heroiv-nebesnoi-sotni.html#sigProIdae68ef2c67
Детальніше пропонуємо переглянути на ТРК «Ільдана»:
Рекомендовані фільми про Революцію Гідності, зокрема події 18–20 лютого 2014 року:
1. «Зима, що нас змінила» (7 фільмів), режисер Володимир Тихий (2013–2014).
2. «Майдан», режисер Сергій Лозниця (2014).
3. «Правда Майдану», режисери Андрій Солоневич, Дмитро Ломачук (2014).
4. «Зима у вогні», режисер Євген Афінєєвський (2015).
5. Відеоматеріали на тему Майдану та про діяльність Національного музею Революції Гідності можна знайти на музейному YouTube каналі
Рекомендована література про Революцію Гідності, зокрема Героїв Небесної Сотні
1. Майдан від першої особи. 45 історій Революції Гідності. – К.: К.І.С., 2015.
2. Майдан від першої особи. Мистецтво на барикадах. – Вип. 2. – К.: К.І.С., 2016.
3. Майдан від першої особи. Регіональний вимір. – Вип. 3 [у 2 ч.], ч. 1: Автономна Республіка Крим – Луганська область. – К.: К.І.С., 2017.
4. Майдан від першої особи. Регіональний вимір. – Вип. 3 [у 2 ч.], ч. 2: Львівська – Чернігівська області. – К.: К.І.С., 2018.
5. Майдан. Пряма мова. – Книга 1. – К.: Національний музей Революції Гідності, 2019.
Більше інформації про видання, присвячені Революції Гідності та Героям Небесної Сотні, можна знайти на сайті Національного музею Революції Гідності у розділі «Бібліотека Музею Майдану»
Інтернет-посилання
Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності