Військовослужбовець Третьої окремої штурмової бригади на позивний «Айме», студент Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького у роті «NOVA» керує роботизованими комплексами, якими евакуюють поранених.
Суспільному про війну розповів, що для нього це — робота, а кожен бойовий вихід — це ризик.
Айме розповів, що коли буває в Черкасах, то одразу йде до Дніпра. Нині приїхав відвідати побратимів на реабілітації, а після — навідався у сквер, аби помилуватись рідним краєвидом.
— Ти там постійно рухаєшся, сюди ти приїжджаєш ти просто спиш. Дружина каже: пішли погуляємо, а ти просто хочеш спати. Зараз я знайшов собі заняття, якщо я ще, дай Боже, колись приїду у відпустку, то мені дуже подобається викладати, ділитися своїми знаннями, своїм досвідом.
Досвіду Айме набув під час трирічної військової служби у роті «NOVA». Там керує роботизованими комплексами, якими евакуюють поранених, доправляють вантажі та розміновують території.
— Ми повністю знімаємо навантаження з піхоти, це вивіз двохсотих, трьохсотих, підвозка і тощо. І в принципі, дуже багато життів зберігаємо, тому що кожен вихід піхоти з окопу, або з бліндажа — це великий ризик.
Айме розповів, що військового вишколу не мав, та в перші дні повномасштабного вторгнення пішов на службу, аби на полі бою виборювати незалежність України.
— Дуже багато було таких героїчних вчинків наших хлопців, та й зараз їх вистачає, але на той момент це здавалося «нічого собі!». Я такий думаю: а чого хтось має це робити — там пацани по 18 — 30 років, чого вони мають це робити, а я маю сидіти дома, втикати в телевізор і дуже сильно переживати.
Найзапекліші його бої були в Авдіївці та Орлівці, та згадати кожен з них не може. Проте, на його думку, війна — це щоденна робота.
— Донецька, Луганська область, Чернігівська. Ніколи не забуду Грем’яч — чудове місце для того, щоб втратити ноги, як то кажуть. У Грем’ячі активних боїв не було, але через те, що це була лісова місцина, дуже часто підлітки ДРГ-шники пролазили до нас у тил і могли всякі «пакості» наробити.
Аби покращити обороноздатність свого підрозділу та вберегти життя побратимів, влаштували збір:
— Ці гроші покриють витрати на переобладнання засобів, на переобладнання тих самих БпЛА, тих самих FPV-дронів, тому що якщо ми зараз показали доволі непоганий результат, то ворог також привик до наших засобів, він за ними спостерігав, він знає як проти них боротися. Ми маємо зробити, щоб не було, як то кажуть, знаєте, із трьохсотих у двохсоті, це саме тяжке.
Джерело: «Суспільне»