Лауреатом премії імені Григорія Кочура в 2022 році став доктор філологічних наук, доцент кафедри теорії та практики перекладу Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Валерій Кикоть.

Автор отримує премію за книгу «Американська поезія в перекладах Валерія Кикотя». Про це повідомляють на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.

Премія присуджується щороку за кращі переклади українською мовою визначних творів світової поезії та вагомі перекладознавчі праці в царині українського художнього перекладу.

Цьогорічного переможця Члени Комітету визначили шляхом відкритого голосування, одноголосно. Попередньо вони досконально ознайомились з усіма творами, поданими до Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти на отримання премії.

Крім того, члени Комітету високо відзначили і другу книгу, подану автором на отримання премії — наукову монографію «Образна матриця та переклад поезії».

Нагадуємо, засідання Комітету з присудження премії імені Григорія Кочура відбулось 26 жовтня 2022 року.

Джерело: сайт Міністерства культури та інформаційної політики України