У першому номері за 2023 рік «Українського історичного журналу» вийшла друком стаття, присвячена Олександру Перехресту, ветерану науково-педагогічної праці, доктору історичних наук, професору кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, який на початку нинішнього року відзначив свій 75-річний ювілей.
Автори публікації «Професору О. Г. Перехресту — 75» — провідні українські науковці: доктор історичних наук, професор, завідувач відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАН України Олександр Лисенко та кандидат історичних наук, директор наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, доцент Григорій Голиш.
Розвідка в провідному, фаховому, академічному часописі, заснованому Інститутом історії України НАН України та Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, віддає данину пошани Олександру Григоровичу — знаному досліднику у галузі воєнної історії, який здобув визнання і як фундатор і багаторічний очільник історико-юридично-філософського факультету (нині Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії) нашого університету. Його багатогранне, насичене й напрочуд плідне життя — справжній взірець самовідданого служіння Кліо, освіті й Україні.
Автори описують молоді роки й шлях ювіляра в науку та подають ґрунтовну хроніку розбудови історичної освіти у нашому ЗВО за його участі. У гранично стислі терміни, саме завдяки організаторському таланту Олександра Перехреста, було започатковано роботу історичного факультету, сформовано належну матеріально-технічну і навчально-методичну базу, розвинуто наукову складову цього важливого навчально-наукового підрозділу.
Нині Олександр Перехрест — знаний в Україні та за її межами вчений-історик, фундатор і керівник наукової школи з проблем історії України періоду Другої світової війни.
http://cdu.edu.ua/news/v-ukrainskomu-istorychnomu-zhurnali-vyishla-stattia-pro-naukovtsia-chnu.html#sigProIdd2c6733d10
ННІ міжнародних відносин, історії і філософії