Викладачі та студенти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького переглянули кінострічку «Кіборги». Показ фільму відбувся за підтримки КП «Черкасиоблкіно» та Черкаського об’єднаного міського військового комісаріату.

«Кіборги. Герої не вмирають» — фільм режисера Ахтема Сеїтаблаєва за сценарієм Наталії Ворожбит. На екранах українських кінотеатрів стрічку презентували в День Збройних сил України, 6 грудня 2017 року.

Після вражаючих кадрів кінофільму на університетську сцену піднялися ті, з кого списані герої фільму і ті, хто стали «живою історією» України — захисники Донецького аеропорту Олександр Тимошенко, Алі Хамідуллін та «перша хвиля» учасників АТО, які захищати Україну в 2014 році — Олександр Івченко, Олексій Колісник та Олексій Драбовський.

— У кожного з цих людей був свій Донецький аеропорт, — сказав, представляючи їх, заступник військового комісара Черкаського об’єднаного міського військового комісаріату Олександр Шиш. Серед почесних гостей був і батько загиблого кіборга Андрія Терещенка Сергій Григорович. Мама Андрія, яка свого часу закінчила Черкаський національний, зараз служить у зоні бойових дій.

Олександр Шиш вручив воїнам АТО та батьку загиблого кіборга відзнаки Президента України.

Він подякував Черкаському національному університету за активну волонтерську діяльність, за патріотичне виховання. Відзначив і гарну професійну підготовку, нагадавши, що разом із ним на зустрічі присутня випускниця Черкаського національного, військовий психолог Валентина Чубенко-Савченко та студенти психологічного факультету, які зараз проходять практику у військкоматі.

—   Цей фільм нікого не лишив байдужим, — сказав ректор університету Олександр Черевко. — І ми дякуємо за те, що в цьому залі зібралися і батьки, і діти, і ті, хто нас захищав.

Ректор зазначив, що серед нинішніх чи колишніх студентів ЧНУ 58 учасників АТО. Участь в АТО брали батьки 98 студентів. Двоє студентів загинули, батьки 5-ох не повернулися з війни. Батько Тараса Чупилки загинув при обороні Донецького аеропорту. Один із кіборгів  — Євгеній Івко — нині працює на кафедрі військової підготовки.

— Згадуючи цих людей, я зробив кілька висновків: нам не просто треба хотіти змін, нам треба прагнути змінитися самим. А ще, як говорив наш земляк В’ячеслав Чорновіл, "Україна починається з тебе", тому кожному з нас треба спитати в себе: а що я зробив для України? Тільки так ми переможемо у цій гібридній війні, — підсумував Олександр Володимирович.

На знак подяки за героїзм та патріотизм учасники антитерористичної операції отримали нагороди від університету, квіти та схвильовані слова вдячності від студентської ради Черкаського національного. Натомість вони сказали молодим людям напутні слова:

—   Україна переживає не найкращі часи. Але ж коли батьки чи діти хворіють – вони не кидають одне одного. Вони виліковуються і живуть далі разом. І ви живіть, і підвищуйте рівень нашої країни! — звернувся до студентів кіборг Олександр Тимошенко.

 

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

 

ГЛЯДАЧІ ПОДІЛИЛИСЯ ВРАЖЕННЯМИ ВІД ФІЛЬМУ «КІБОРГИ»

Своїми враженнями від побаченого на екрані зі студентами-журналістами поділилися глядачі

 Драбовський Олексій, учасник АТО, 95-а аеромобільна бригада:

—   Фільм, звісно, сподобався, але це лише початок розвитку українського кінематографа в цьому напрямі. Все, що відбувалося там — вже історія, і кожен її епізод має право на окрему екранізацію.

—   Наскільки відповідає реаліям зображене в фільмі?

—   Війна — це не тільки стрілянина, і це дуже добре було показано в кінострічці. Ми бачимо людські стосунки, діалоги, думки, суперечки, побутові ситуації, своєрідну гармонію між побратимами. Звичайно, всі хто там були — герої, але, насамперед, вони звичайні люди, які по-своєму люблять, ненавидять і відчувають.

—   Що б Ви побажали нашим студентам?

—   Щастя, миру, і знайти те, що б їм хотілося захищати, як я захищаю від ворога своїх дітей, дружину, рідних.

  

Віталій Кузьмінський, студент ННІ економіки і права:

—   Побільше б таких патріотичних картин, що піднімають національний дух та пробуджують свідомість.

 

Ірина Горбач , студентка ННІ фізичної культури, спорту та здоров’я:

—   Картина просто чудова, надзвичайно емоційна, змушує задуматися.

 

Артем Новіков,  студент ННІ української філології та соціальних комунікацій:

Сьогодні ми переглянули шокуючу стрічку, оскільки всі ті факти та події, які ми могли бачити виключно з новин, ми побачили через художнє оформлення. Фільм «Кіборги» викликає у студентів не лише почуття патріотизму, а й прагнення працювати на благо країни, працювати над собою. У картині порушуються актуальні проблеми — і суспільні, і особистісні.

 

Підготував Максим Кузьмин, студент І курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій

Фото: Володимир Баранник, студент І курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій