У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького 15 листопада 2024 року відбувся круглий стіл на тему «Сучасний стан та перспективи розвитку дуальної аграрної освіти».
У ньому взяли участь викладачі, студенти та представники аграрного бізнесу.
Під час зустрічі відбулось обговорення впровадження дуальної освіти в освітній процес та перспективи удосконалення освітньої програми за спеціальністю 201 Агрономія.
Участь у заході взяли: директор ННІ природничих та аграрних наук Максим Гаврилюк; завідувач кафедри біології, екології та агротехнологій Олександр Ілюха; гарант освітньої програми «Агрономія» Олександр Коробко; професор Володимир Білоножко, доцент Ігор Колодка, а також представники аграрного бізнесу. Серед них: керівник Селекційно-дослідної станції ТОВ «ДСВ-Україна» Ігор Гаро, науковий співробітник із селекції та генетики сільськогосподарських культур цього підприємства Інна Ракул; начальник сервісно-аналітичного центру Ukravit Institite Ірина Роспасієнко; керівник агробіологічної лабораторії Ukravit Institite Володимир Конограй. В обговоренні також брали участь студенти спеціальності «Агрономія».
Відкриття заходу розпочалося виступом Олександра Коробка з доповіддю на тему: «Дуальна форма в навчальному процесі як спосіб ефективної модернізації аграрної освіти». Олександр Олександрович поінформував присутніх щодо нормативної бази впровадження дуальної форми навчання, а також поділився досвідом навчання студентів спеціальності «Агрономія» за дуальною формою.
Власним досвідом навчання за дуальною формою протягом 1 семестру 2024/2025 н.р. поділились також студенти ОП «Агрономія». Ярослава Білокінь, студентка 4 курсу, поділилася досвідом проходження дуальної освіти на базі ТОВ «ДСВ-Україна»; Владислав Вовк, студент 2 курсу, розповів про елементи дуальної освіти, які він опановував під час роботи в Ukravit Institite.
Усі доповідачі, як роботодавці, так і студенти відмітили позитивні сторони підготовки фахівців за дуальною формою навчання. Представники підприємств висловили задоволення рівнем теоретичної підготовки студентів-агрономів та висловили окремі побажання щодо подальшого оновлення освітньої програми за спеціальністю 201 «Агрономія».
Захід засвідчив важливість співпраці між університетом та аграрними підприємствами для підготовки конкурентоспроможних фахівців.
http://cdu.edu.ua/news/u-cherkaskomu-natsionalnomu-vidbulasia-zustrich-zi-steikkholderamy-z-ahronomii.html#sigProIdde9f140afb
ННІ природничих та аграрних наук