У рамках відзначення Шевченківських днів у бібліотеці імені Михайла Максимовича відбувся поетичний фестиваль «Шевченкіана Миколи Негоди». Він об’єднав двох видатних уродженців нашого краю — Тараса Шевченка й Миколу Негоду.

Учасники декламували поезії на шевченківську тематику авторства Миколи Негоди — поета-пісенника, заслуженого діяча мистецтв.

— Літературний фестиваль «Шевченкіана Миколи Негоди» припав на 4-й день Шевченкових березин. Дві потужні постаті літературної Черкащини — Тарас Шевченко й Микола Негода — стали духовним «дуетом» означеного дійства. Адже цьогоріч Негоді мало б виповнитися 90 років, але долею йому було роковано відійти в далекі засвіти 2008-го. А відтоді минуло 10 років... Подвійна нагода згадати митця-земляка, котрий понад 15 років очолював обласне літературне об'єднання, 10 років був головою Черкаського осередку Національної спілки письменників України.
Особливо актуальне звучання мав аудіозапис пісні «Степом, степом...» (слова Миколи Негоди, муз. Анатолія Пашкевича) у виконанні Ольги Павловської. Адже 14-го березня ми відзначали День українського добровольця, вшановуючи пам'ять усіх загиблих воїнів і висловлюючи вдячність бійцям, що охороняють Україну і наше життя.
Декламування поезій Миколи Негоди на шевченківські мотиви, перекладеного Миколою Тодосійовичем твору «Тарасова Мати», уривку з його «Думи про Кобзаря», а також виступ вокального гурту «Юна» (у складі студенток ННІ української філології та соціальних комунікацій Наталії Зінченко та Юлії Снісаренко), майстерне читання «на біс» поеми «Сова» переможницею Шевченківського конкурсу читців Анастасією Бринько (ННІ іноземних мов), котра виборола гран-прі, — усе це гармонійно й однозначно потвердило потужність Шевченкового слова, — розповіла організаторка фестивалю, заступник директора ННІ УФСК з виховної роботи Ганна Клименко-Синьоок.

Директор наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича Григорій Голиш поділився спогадами про Миколу Тодосійовича: «Я вдячний Богові, за те, що в мою долю вплелися барвистим віночком миттєвості зустрічей із цією великою людиною. Побувавши в нього вдома, я був вражений убогістю його помешкання. Та увійшовши у вітальню, був здивований ще більше достатком оселі, бо від підлоги до стелі все було ущент заставлене книгами. Так ось де істинне багатство...»

Підсумував захід завідувач кафедри української філології та компаративістики Володимир Поліщук: «Я вдячний нашим студентам, які активно долучилися до вшанування Кобзаря, а сьогодні — і Миколи Тодосійовича Негоди».

Усі читці отримали на згадку про фестиваль книгу Миколи Негоди «Сповідь перед собою»

ННІ української філології та соціальних комунікацій