Сесія — знайоме слово для студентів, які навчаються вже не перший рік, а от для першокурсників це нове явище.

Пройти таке випробування, а тобто, добре впоратися з вивченням навчального матеріалу, гідно завершити семестр — завдання не з простих.

Про свої враження й відчуття після першої в житті сесії ми дізналися в студентів-другокурсників.

— Моя перша сесія асоціювалась з чимось новим, незнайомим і навіть страхом, адже від старших друзів не раз чула, що сесія — це просто «жах». От я й думала весь семестр тільки про те, як би мені отримати «відмінно». Я старалась на парах і сумлінно виконувала домашні роботи, тому отримала винагороду — успішно завершений семестр. Насправді я пишаюсь собою, адже налаштуватись на навчання в університеті досить складно, та завдяки допомозі й підтримці викладачів це стає реально й відбувається досить швидко, — ділиться своїми враженнями студентка 2-ВБ курсу Діана Любенко.

— Свій перший залік я запам’ятала на все життя, адже так хвилювалась, що навіть забула вдома залікову книжку. Можна уявити, скільки нервів я витратила і як сильно боялась того, що не впораюсь. Добре, що мене завжди підтримували друзі й одногрупники, які підіймали настрій жартами і радили, як ефективніше готуватись до заліків та екзаменів. Тому коли я закрила сесію, то відчула неймовірне задоволення й спокійно насолоджувалась студентськими канікулами, — говорить про свою сесію студентка 2-А курсу Аліна Ленчук.

Ми поспілкувалися зі студентами інших спеціальностей ННІ УФСК та склали список лайфхаків для того, щоб сесія пройшла успішно.

Тож, за словами Інни Молнар (2-ВБ курс) та Даяни Пуш (2-PR курс), варто дотримуватись таких правил:

• Намагайтеся розуміти все те, що вчите.
  • Використовуйте невербальні засоби, коли запам’ятовуєте матеріали — жести, міміку, рухи тіла.
  • Робіть нотатки та конспекти, виділяючи важливе.
  • Візуалізуйте всю інформацію, із якою працюєте, адже це допомагає не лише уявити все в дії, а й поєднувати дані.
  • Розставляйте пріоритети правильно, адже вам необхідно готуватись не до одного іспиту.
  • Навчіться переглядати тексти швидко, вловлюючи лише потрібне.
  • Концентруйтесь на підготовці — розваги й забави почекають.
  • Не сподівайтесь, що проблеми вирішаться самі чи робота почнеться з понеділка — виконуйте все відразу.
  • Використовуйте за призначенням той час, який відведено для підготовки до іспитів.
  • Не забувайте про свій моральний та емоційний стан — важливо відпочивати.

Сподіваємося, що досвід наших студентів та поради допоможуть вам не лише налаштуватися на роботу, а й успішно завершити семестр.

Хороших балів на сесії та гарного тобі настрою, студенте!

Автор: студентка 2-ВБ курсу ННІ УФСК Ліна Костенко

Фото з архіву авторів