Викладачки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького професорка Олена Вовк, доцентка Юлія Шуба та старша викладачка Вікторія Токарчук відвідали Астонський університет (м. Бірмінгем, Великобританія) з першим візитом у межах міжнародного проєкту Erasmus+ KA2 «Розвиток потенціалу підготовки учителів іноземної мови на шляху України до впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції / MultiEd».

П’ять надзвичайно насичених і цікавих робочих днів дали можливість учасникам проєкту зануритися в атмосферу мультилінгвального й мультикультурного освітнього простору Астонського університету, перейняти досвід британських колег стосовно впровадження багатомовної освіти, застосування сучасних технологій навчання та підходів до оцінювання результатів навчання студентів, а також поділитися результатами, отриманими в ході реалізації проєкту.

Під час воркшопу з доктором Стівеном Піхлаєю (Dr. Stephen Pihlaja) слухачі дізналися чимало цікавого про те, як у багатомовному суспільстві проявляє себе суспільна ідентичність особистості, які фактори впливають на визначення людиною своєї мовної ідентичності. Професор Дональд Фрімен (Professor Donald Freeman) спонукав учасників візиту замислитися щодо питань взаємодії викладача й студента у процесі навчання та залучив до обговорення причин (не)ефективності пропонованих студентам завдань. Професорка Кетлін Грейвз (Professor Kathleen Graves) запропонувала українським колегам долучитися до бесіди про розроблення й використання автентичних навчальних матеріалів. Докторка Нур Хутон (Dr. Nur Hooton) ознайомила слухачів з результатами проєкту TEFE (Teachers of English for Future Europe). Докторка Гаятрі Патель (Dr. Gayatri Patel) провела надзвичайно цікавий воркшоп на тему використання штучного інтелекту, зокрема chatGPT, у навчальному процесі та при розробці навчальних планів і програм. Доктор Кріс Умфревіль (Dr. Chris Umfreville) привернув увагу учасників навчального візиту до розроблення й застосування системи автентичного оцінювання знань і навичок студентів.

Збалансована програма навчального візиту дала можливість не тільки дізнатися багато корисного і цікавого про особливості навчального процесу в Астонському університеті, а й долучитися до британської культури – відвідати Стретфорд-на-Ейвоні, де народився В. Шекспір, прогулятися пішою екскурсією з місцевим гідом вулицями та вздовж каналів Бірмінгему, скуштувати національні страви. Учасники проєкту мали також нагоду долучитися до громадського життя м. Бірмінгем, відвідавши міську раду.

Під час спілкування з членами ради освітяни дізналися про те, як міська влада допомагає біженцям з України адаптуватися до нових умов життя, адже після повномасштабного вторгнення Росії в Україну чимало громадян України знайшли прихисток у Великобританії, в тому числі у Бірмінгемі. Навчальний візит залишив після себе незабутні враження та цінний досвід, вартий того, щоб бути врахованим в організації навчального процесу в українських ЗВО.

ННІ іноземних мов