Щороку 22 травня патріоти з усієї України та з-за кордону приїздять до Канева, щоб вклонитися Тарасу Шевченку.

Саме цей день, день його посмертного повернення в Україну, є важливим для всього українства, бо уособлює і любов Кобзаря до Батьківщини, і виконання нащадками  його «Заповіту», який звучить нині, як ніколи, актуально і пророче.

Для Черкаського національного вшанування Тараса Шевченка є непорушною традицією.

Цьогоріч університет на Чернечій горі представляли науковці.

Проректор з наукової та інноваційної діяльності Олександр Спрягайло, завідувач кафедри української літератури і компаративістики Володимир Поліщук, відомий в Україні шевченкознавець, професор Василь Пахаренко, доцентка Ганна Клименко-Синьоок, доцент Юрій Колісник разом із представниками влади, громадськості взяли участь в урочистому мітингу на могилі Кобзаря.

— Сьогодні, хоч ми й не разом біля могили Тараса Шевченка, але ми любимо і шануємо Україну та нашого великого земляка. Ми вивчаємо його спадщину, виконуємо й передаємо наступним поколінням його заповіти, і робимо це за покликом душі. Згадуємо його і сьогодні. І 22 травня не є жалобним днем, це річниця повернення Кобзаря на рідну землю та день спогадів, — наголосив Олександр Черевко.

Читайте також про те, як щороку університетська спільнота йшла останнім шляхом Кобзаря.

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького