Протягом 2020 – 2021 років науковці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького реалізовували науковий проєкт «Аграризм: селяноцентричний феномен Української революції 1917 – 1921 рр.» Національного фонду досліджень України.

До виконання були залучені українські історики з Дрогобича, Кам’янця-Подільського, Чернівців. Одним із результатів виконання проєкту стало видання трилогії. Сергій Корновенко, Юлія Пасічна, Олексій Компанієць, Вікторія Тельвак, Василь Ільницький, Микола Глібіщук, Віталій Лозовий презентували трилогію присвячену українському аграризму періоду Української революції 1917 – 1921 рр.

Результатом командного здобутку стали видання: монографія «Селяноцентричний феномен Української революції 1917 — 1921 рр.: аграризм»; збірник документів Український аграризм»; методичні рекомендації «Український аграризм: революційний феномен 1917 — 1921 рр.»

— Впевнений, що всі чули й знають про європейський, так і український соціалізм, націоналізм, лібералізм, — наголосив проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності, доктор історичних наук, професор Сергій Корновенко. — Водночас маловідомим до недавнього явищем української історії другої половини ХІХ — першої третини XX ст. загалом і Української революції 1917 — 1921 рр. залишався український аграризм, попри його феноменальність і практику реалізації в Україні. Відтак, у монографії ми дослідили умови та особливості формування, основні ідеологеми, інтелектуальний та громадсько-політичний дискурс як центрально-південно-східноєвропейського, так і українського аграризму, аграристські за змістом практики розв'язання аграрного питання.

Автори також у збірнику документів упорядкували теоретичні розробки концепції аграризму, програми аграристських політичних партій, аграристське за змістом законодавство, матеріали, що відображають селянське самоусвідомлення, селянську політичну культуру і політичну свідомість; розробили методичні рекомендації з метою поглиблення знань у студентів із європейського контексту української історії, українського аграризму, Української революції 1917 — 1921 рр/

— У сучасних реаліях, ми всі повинні спрямувати свої зусилля на перемогу та розвиток держави. Публікаційна активність — важливий складник стратегії розвитку університетської освітньо-наукової діяльності. Трилогія з аграризму є цьому підтвердженням, — зазначив ректор університету Олександр Черевко.

Трилогія побачила світ у «Черкаській майстерні друку», в оформленні обкладинок використано картини талановитої української художниці Марти Пітчук.

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького