У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Зарубіжна література та англійська мова: орієнтири, напрями, методика й інновації».

Організували захід кафедра слов’янської філології, зарубіжної літератури та методики навчання, кафедра сучасних практик викладання англійської мови ННІ іноземних мов у межах проєкту «Вища та середня школа — співпраця заради майбутнього» у співробітництві з кафедрою зарубіжної літератури та слов’янських мов імені Михайла Гетманця Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди та методичними об’єднаннями вчителів зарубіжної літератури Черкащини.
Конференція зібрала суттєве представництво викладачів і вчителів зарубіжної літератури (загалом понад 142 учасники) з різних куточків України та закордону (Аргентина, Польща) Традиційно широко представлена Черкащина, а також науковці, вчителі, здобувачі освіти Харкова, Полтави, Ірпеня, Камʼянця-Подільського, Кривого Рогу, Одеси.

З вітальним словом до учасників зібрання звернувся проректор з наукової та інноваційної діяльності Олександр Спрягайло, який побажав учасникам плідної роботи.

Робота проводилася у трьох напрямках: семінар із зарубіжної літератури, Творча майстерня викладачів і здобувачів освіти із зарубіжної літератури та Вебінар для вчителів англійської мови.

У межах семінару учасники заслухали цікаві наукові та методичні доповіді. Жваву дискусію й обговорення викликала доповідь докторки філологічних наук, професорки, завідувачки кафедри світової літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Ольги Ніколенко «Тема Другої світової війни у сучасній зарубіжній літературі». Логічно продовжила попередню тему докторка філологічних наук, професорка кафедри англійської філології Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди Лілія Корнільєва. Вона презентувала «Діалог культур у щоденному спілкуванні». Людмила Ромащенко, запрошений професор Університету гуманістично-природничого імені Яна Длугоша в Ченстохові (Польща) (Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie) представила оригінальне бачення «Українського контексту у життєтворчості Зенона Фіша». Науковиця зуміла віднайти точки дотику Черкащини і Польщі у творчості митця.

Ліричну нотку в роботу семінару внесла тема «Поетична складова повісті Ясунарі Кавабата «Тисячокрилий журавель», яку творчо осмислила Любов Малигіна, вчителька зарубіжної літератури Черкаського фізико-математичного ліцею Черкаської міської ради Черкаської області.

Також під час семінару була організована робота Творчої майстерні викладачів і здобувачів освіти, учителів зарубіжної літератури. Модераторкою та авторкою цьогорічної теми «Вивчення казки на уроках зарубіжної літератури» стала Ольга Радчук, докторка філологічних наук, професорка кафедри зарубіжної літератури та слов’янських мов імені Михайла Гетманця Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди.

Запам’яталися доповіді Лілії Корнільєвої (докторки філологічних наук, доцентки, професорки кафедри англійської філології Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди) «Традиції авторської казки в сучасній репрезентації»; Марини Василенко, кандидатки педагогічних наук, доцентки кафедри слов’янської філології, зарубіжної літератури та методики навчання Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького «Колізії добра і зла у казковій реальності». Щедро поділилася дорогоцінним педагогічним досвідом у використанні сучасних технологій у процесі викладання зарубіжної літератури Алла Єремейчук, учителька зарубіжної літератури Лозівського ліцею № 4 Лозівської міської ради Харківської області (Використання IT-технологій на уроках зарубіжної літератури). Педагогиня провела невеликий майстер-клас із використання навчального застосунку Wordwall.

Творчий підхід та креативність продемонстрували студенти Карина Тютюнник (студентка 2 курсу українського мовно-літературного факультету імені Г. Ф. Квітки-Основ’яненка ХНПУ імені Г. С. Сковороди), «Вивчення арабської народної казки «Синдбад-мореплпвець. Перша подорож» у 5 класі»; Інна Павлюченко (студентка 2 курсу українського мовно-літературного факультету імені Г. Ф. Квітки-Основ’яненка ХНПУ імені Г. С. Сковороди) Вивчення казки «Снігова королева» в 5 класі; Вікторія Врабій (студентка 2 курсу українського мовно-літературного факультету імені Г. Ф. Квітки-Основ’яненка ХНПУ імені Г. С. Сковороди), Анастасія Врабій (студентка 2 курсу українського мовно-літературного факультету імені Г. Ф. Квітки-Основ’яненка ХНПУ імені Г. С. Сковороди), «Вивчення повісті Чарльза Діккенса «Різдвяна пісня в прозі» в 6 класі»; Сабіна Аббасова (студентка 4 курсу українського мовно-літературного факультету імені Г. Ф. Квітки-Основ’яненка ХНПУ імені Г. С. Сковороди), «Вивчення казки «Пані Метелиця» Якоба і Вільгельма Грімм у 5 класі»; Катерина Севрук (студентка 4 курсу українського мовно-літературного факультету імені Г. Ф. Квітки-Основ’яненка ХНПУ імені Г. С. Сковороди) «Методи та прийоми викладання зарубіжної літературі в школі».

Сподіваємося, що девіз нашого університету «Шануємо традиції, творимо сьогодення, крокуємо в майбутнє!» стане поштовхом для розвитку подальших наукових проєктів, реалізованих на партнерських засадах. Бажаємо майбутнім учасникам і організаторам творчого натхнення, сил і наснаги, щоб і надалі конференція сприяла формуванню наукових об'єднань учених України.

Кафедра слов’янської філології, зарубіжної літератури та методики навчання