Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького завжди був є і буде не лише науковим й освітнім осередком, а й тим місцем, де студент може проявити й розвинути свої творчі здібності.
На базі університету функціонують два мистецькі колективи: ансамбль народного танцю «Черкащанка», який впродовж 70 років є візитівкою університету й постійно працює над збереженням української культури через народний танок. Учасниками ансамблю є студенти різних спеціальностей, яких об’єднує бажання зберігати і передавати історію народу через рухи, музику, костюми. Творчий колектив ансамблю має амбітні плани, з вірою в Україну працює над збереженням і відновленням культури українського народу.
Інший творчий колектив — Фабрика музичного мистецтва «Voices» здобув у короткий термін визнання і за неповні три роки вже має в репертуарі понад 100 творів різного спрямування, які звучать на університетських, міських та обласних заходах.
2024 рік був плідним для учасників на заходи і здобутки. Серед яких декілька важливих перемог: перше місце в обласному мистецькому фестивалі-конкурсі, присвяченому творчості режисера Сергія Проскурні, та Гранпрі конкурсу Героїко-патріотичного фестивалю літературно-музичних композицій «Герої без зброї» де колектив представляв музично-літературну замальовку «Країна у війні» куди увійшли авторські вірші учасників старшого складу колективу.
Серед важливих подій — проведення чотирьох мистецьких вечорів у межах реалізації творчого проєкту «Суботні мистецькі вечори «Student’s art autumn», де фабрика музичного мистецтва «Voices» виступала і у ролі організаторів і учасників, ідею якої підтримало понад 200 представників з різних творчих колективів міста.
Непосидючість, постійний рух і нові звершення є основою функціонування обох мистецьких колективів.
Учасники не зупиняються на досягнутому. Розвивають свої творчі навички постійно, навіть тоді, коли усі відпочивають, на канікулах організовують майстер-класи, де підвищують свій рівень з акторської та сценічної майстерності, вокалу, хореографії.
Колективи відкриті для нових учасників.
2024 рік був позначений високою активністю, адже мета колективів - підіймати бойовий дух людей і дарувати свою творчість задля загальної Перемоги, задля збору пожертв для підтримки Сил оборони України.
З вірою і надією на Перемогу в новому 2025 році крокуємо далі!
Відділ виховної роботи