Директорка ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, професорка Наталка Земзюліна взяла участь у роботі Міжнародної наукової конференції «Жінки в дипломатії: виклик чи місія?», яка проходила 16–17 листопада 2023 року в Варшаві та Бидгощі.

Захід був організований Науковим товариством історії дипломатії та міжнародних відносин за співпраці з Центром Східноєвропейських досліджень Варшавського університету, Історичним факультетом Університету ім. Казиміра Великого в Бидгощі, Музеєм польської дипломатії та еміграції, Факультетом історичних наук Університету Миколи Коперника в Торуні, Платформою «Подружжя українських дипломатів». Конференція пройшла під почесним патронатом Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Польща Василя Зварича, Воєводи Куявсько-Поморського воєводства Миколая Богдановіча (Mikołaj Bogdanowicz), директора Центру Східноєвропейських досліджень Варшавського університету Яна Маліцького (Jan Malicki) та ректора Університету ім. Казиміра Великого в Бидгощі Яцека Возного (Jacek Woźny). Науковим координатором конференції була Голова Правління Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, професор Центру Східноєвропейських досліджень Варшавського університету, доктор історичних наук, професор Ірина Матяш.

Перший день заходу було проведено на базі Факультету неофілології Варшавського університету, другий — в Бібліотеці Університету ім. Казиміра Великого в Бидгощі. Учасниками наукової події були вчені, науково-педагогічні працівники провідних університетів з України та Польщі, жінки-дипломати з різних держав, дружини Надзвичайних і Повноважних Послів, державні й громадські діячки та ін. Впродовж двох днів змістовної та насиченої роботи було обговорено цілий спектр актуальних питань, котрі висвітлюють місце і роль жінки в дипломатичній службі в умовах сьогодення та історичній ретроспективі. Зокрема, йшлося про діяльність жінки як очільниці дипломатичного представництва, роль і функції дружин Послів, діяльність жінок у сфері публічної дипломатії в умовах війни та миру, постаті відомих жінок в історії дипломатичної служби тощо.

Плідною була дискусія про те, чи можна вести мову про жіночу публічну дипломатію. Виступи всіх учасників були інформативними та сприяли вирішенню наукових завдань і цілей конференції. Окремим напрямком роботи була наукова дипломатія. Саме про роль науковців в розбудові інтелектуального, наукового брендингу країни говорила директорка ННІ міжнародних відносин історії та філософії. Місія університетів в інтернаціоналізації освіти, залучення провідних науковців у вирішенні регіональних та глобальних проблем сучасності, надання можливості міжособистісної комунікації студентам, створення спільних університетських наукових платформ.

Приємним доповненням до наукової полеміки була можливість прослухати екскурсію Музеєм польської дипломатії та еміграції в Бидгощі. Стороною, що приймає учасників конференції, окрім ректора Університету ім. Казиміра Великого в Бидгощі Яцека Возного (Jacek Woźny), був декан історичного факультету професор Марек Зелінський (Marekа Zeliński) колеги науковці, студенти. За результатами зустрічі в Бидгощі, встановлені попередні домовленості про співпрацю між науковцями Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького і колегами з Університету ім. Казиміра Великого в Бидгощі.

 

ННІ міжнародних відносин, історії і філософії