Налаштування доступності

bgb
 
 
 
 

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся регіональний круглий стіл на тему «Міжвідомча взаємодія: ефективні психологічні практики та актуальні виклики».

Захід проведено на базі ННЦ ментального здоров’я ЧНУ у межах  всеукраїнської програми ментального здоров’я  «Ти як?» за ініціативи першої леді Олени Зеленської напередодні всесвітнього Дня психолога  за підтримки Координаційного центру КМУ

Черкаський національний є партнером у реалізації завдань збереження ментального здоров’я регіону і входить в екосистему кращих ЗВО, що плекають стійкість та турботу про ментальне здоров’я та готують важливих для всіх спеціалістів — психологів.

Мета заходу — об’єднати фахівців із різним досвідом надання психологічної допомоги: військовим та їхнім родинам, особовому складу ДСНС, ВПО, емігрантам, людям, які навчаються та живуть у реаліях війни. 

Захід об’єднав керівників психологічних служб військових частин, психологів ДСНС, МНС, психологів-науковців, психологів в освіті, соціальній сфері, медичній сфері, громадського сектору.

На початку зустрічі до учасників звернувся ректор Олександр Черевко:

— У цей непростий час для психології надзвичайно важливо об’єднувати саме практичні знання, щоб надавати підтримку тим, хто її потребує. Бо чим далі триває російсько-українська війна, тим більше ми розуміємо, що з її наслідками треба боротися не галузево, а спільними зусиллями.

Тому фахівцям-практикам з різних сфер діяльності важливо працювати над відповідями на гострі питання нашого сьогодення: як допомогти повернутися до нормально життя тим, хто пройшов фронт, пережив непоправну втрату, живе в умовах постійного стресу і тривоги за життя своє і рідних.  Дякую всім учасникам за конструктивний діалог, професійність. Плекаємо ментальне здоров’я українців.

Важливість цієї роботи підкреслили Наталія Кравченко, перший заступник голови Черкаської ОВА, кураторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»  на Черкащині.

 Вікторія Шепіль, регіональна координаторка програми «Ти як?» зазначила:

— Ми зібралися професійною спільнотою фахівці різних галузей сфери ПЗПСП регіону, щоб напрацювати міжсекторальну взаємодію та допомагати населенню України під час жорстокої війни. Майданчиком для комунікації та обміну досвідом став ННЦ ментального здоров’я ЧНУ. Черкаський національний є партнером у реалізації завдань збереження ментального здоров’я регіону і входить в екосистему кращих ЗВО, що плекають стійкість та турботу про ментальне здоров’я та готують важливих для всіх нас спеціалістів — психологів.

Тему  «ПЗПСП Координація в Черкаській області: досвід співпраці з Регіональною ПЗПСП ТРГ Київського Хабу. Досвід співпраці з міжнародною гуманітарною організацією "Save the Children": розбудова

дитячої ПЗПСП інфраструктури в Черкаській області» окреслив присутнім координатор регіональної технічної робочої групи ПЗПСП Київського хабу  Віктор Вус.

Загалом  під час спілкування військові, медики, рятувальники, поліцейські, науковці порушили й обговорили 12 важливих тем, що стосуються ментального здоров’я українців.

 До роботи круглого столу долучилися і студенти Черкаського національного, які вже під час навчання опановують тонкощі психологічної практики.

— Цей захід — не просто комунікація в межах круглого столу, підсумком нашої зустрічі стане спільна розробка методички «Міжвідомча взаємодія: ефективні психологічні практики та актуальні виклики» — практичного ресурсу для обміну досвідом і поширення ефективних підходів у роботі психолога, — підсумувала директорка ННЦ ментального здоров’я Юлія Сіденко.

Більше фото тут

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

ННЦ ментального здоров’я

Фото: Дарина Колісник, студентка 4 курсу ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва
Вікторія Бондаренко, студентка 3 курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій