2023

У 2023 р. за результатами академічного рейтингу закладів вищої освіти України «Топ-200 Україна» університет посідає 40 місце.

У 2023 р. за результатами щорічного рейтингу (за версією «Освіта.ua») ЧНУ посів 20-ту сходинку з індексом Гірша 45.

Університет входить до рейтингу QS University Ranking for EECA.

У рейтингу Times Higher Education Impact Rankings Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького зайняв 1001+ місце і став сьомим у цьому переліку серед українських ЗВО.

У 2023 р. за результатами Консолідованого рейтингу українських закладів вищої освіти ЧНУ посідає 24 місце.

У 2023 р. Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького став 57 з 438 наукових установ та закладів вищої освіти України у рейтингу Ukrainian National H-index Ranking. Це незалежний міжнародний рейтинг, що направлений на оцінку наукової продуктивності вчених, дослідницьких груп та організацій у різних країнах на основі консолідованого показника індексу Гірша. Рейтинг враховує сумарний показник індексу Гірша наукових установ України з урахуванням відомостей наукометричних баз даних та платформ Scopus, Web of Science та Google Scholar. На основі цих даних формується індикатор National H-index Ranking та відповідна ранжована позиція в рейтингу (Position). Усі ЗВО та наукові установи України, відповідно до рейтингу, поділені на три групи: «Лідери з наукового потенціалу» та «Високий науковий потенціал» та «Учасники рейтингу». ЧНУ став 57-м у загальному рейтингу і сьомим у групі «Високий науковий потенціал». Черкаський національний — єдиний університет Черкащини, який увійшов у цю групу.

2022

У рейтингу кращих державних університетів України всесвітньої пошукової системи університетів «Uni Rank» ЧНУ імені Богдана Хмельницького став 31 зі 184. Він також є 19-им зі 132 університетів, представлених на платформі «YouTube». 

За версією Асоціації правників України, ЧНУ увійшов до рейтингу правничих шкіл, до якого потрапили 59 українських університетів.
У 2022 р. за результатами Консолідованого рейтингу українських закладів вищої освіти ЧНУ посідає 30 місце.
За результатами подання заяв вступників до закладів вищої освіти університет кілька років поспіль – серед 40 кращих закладів освіти України.
У 2022 р. за результатами академічного рейтингу закладів вищої освіти України «Топ-200 Україна» університет посідає 38 місце.
Черкаський національний університет вже 5 років поспіль входить до 20-ки кращих українських закладів вищої освіти за показниками даних наукометричної бази Scopus. У 2022 р. на «Освіта.ua» оприлюднено оновлений щорічний рейтинг, за результатами якого ЧНУ посів 18-ту сходинку та індексом Гірша — 42.
Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького входить до рейтингу QS University Ranking for EECA.

2021

У 2021 р. за результатами академічного рейтингу закладів вищої освіти України «Топ-200 Україна» університет посідає 38 місце.

Черкаський національний університет вже 5 років поспіль входить до 20-ки кращих українських закладів вищої освіти за показниками даних наукометричної бази Scopus. У 2021 р. на «Освіта.ua» оприлюднено оновлений щорічний рейтинг, за результатами якого ЧНУ посів 18-ту сходинку з 569 публікаціями та індексом Гірша – 39.

У 2020 р. Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького вже втретє поспіль увійшов до рейтингу QS University Ranking for EECA 2021 року разом із 25-ма українськими закладами вищої освіти. Університет посідає 9 місце серед ЗВО України і 203 – серед 400 університетів країн Східної Європи і Центральної Азії.

За результатами подання заяв вступників до закладів вищої освіти, ЧНУ ім. Б. Хмельницького входить до 40 кращих закладів освіти України.

Інформаційний ресурс «DOU» опублікував оновлений всеукраїнський рейтинг вишів для ІТ-галузі, що побудований на результатах даних з ЄДЕБО вступної кампанії 2020 р. За цим переліком можна побачити, куди найбільше прагнули вступити абітурієнти з найвищими конкурсними балами. У рейтингу представлені університети, що отримали не менш як 200 заявок на всі IT-спеціальності. І навіть з цим бар’єром у перелік потрапили 82 університети. За результатами рейтингу, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького ввійшов у 30-ку найкращих і посів 26-ту сходинку з середньозваженим балом – 157,5.

26–28 травня 2021 р. Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького взяв участь у Дванадцятій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти», де здобув Гран-прі 2021 р. у номінації «Лідер міжнародної діяльності». Крім цього, заклад вищої освіти нагороджено золотою медаллю в номінації «Створення і впровадження сучасних засобів навчання, продуктів, програм, систем і комплексних рішень для підвищення якості освіти та отримав диплом за активну участь і професійну презентацію освітніх наукових досягнень. Ректор університету Черевко О. В. отримав Почесну грамоту «За вагомий особистий внесок у забезпечення сучасного розвитку національної освіти й науки».

У 2021 р. за результатами Консолідованого рейтингу українських закладів вищої освіти Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького посідає 34 місце (на 7 позицій вище, ніж у 2020 р.).

У рейтингу кращих державних університетів України всесвітньої пошукової системи університетів «Uni Rank» ЧНУ ім. Б. Хмельницького став 31 зі 184. ЧНУ також є 19-им зі 132 університетів, представлених на платформі «YouTube» і 25-им серед 113 університетів, представлених в соцмережі «Instagram».


2020

Інформаційний ресурс «Освіта.ua» опублікував щорічний консолідований рейтинг закладів вищої освіти України, що у 2020 р. охоплює 241 ЗВО України. За результатами загального рейтингу, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького посідає 41 місце. А це на 7 позицій вище, ніж у 2019 році (47-48 місце).

Також був сформований рейтинг ЗВО Черкас та Черкаської області, що посіли найвищі місця в консолідованому рейтингу закладів вищої освіти України 2020 року. У цьому рейтингу ЧНУ посів перше місце.

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького тримається на 17-ому місці (із 505 публікаціями та індексом Гірша – 37) в Україні за показниками престижної всесвітньої бази даних Scopus. Це є найвищий показник в області і серйозний прогресивний результат у масштабах України.

За результатами академічного рейтингу закладів вищої освіти України «Топ-200 Україна» Університет піднявся на 40 позицій та посідає 61 місце (у 2019 році був 101).

Двадцять українських ЗВО увійшли до рейтингу найкращих університетів Східної Європи і Центральної Азії за версією британської консалтингової компанії QS. Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького зайняв 10 місце в цій двадцятці.

Університет впевнено лідирує як у регіоні, так і по Україні не лише за кількістю заяв вступників за ОС бакалавр, а й за середнім конкурсним балом. За результатами подання заяв вступників до закладів вищої освіти, ЧНУ ім. Б. Хмельницького входить до 40 кращих закладів освіти України.

Інформаційний ресурс «DOU» опублікував оновлений всеукраїнський рейтинг вишів для ІТ-галузі, що побудований на результатах даних з ЄДЕБО вступної кампанії 2020 р. За цим переліком можна побачити, куди найбільше прагнули вступити абітурієнти з найвищими конкурсними балами. У рейтингу представлені університети, що отримали не менш як 200 заявок на всі IT-спеціальності. І навіть з цим бар’єром у перелік потрапили 82 університети. За результатами рейтингу, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького ввійшов у 30-ку найкращих і посів 26-ту сходинку із середньозваженим балом – 157,5. Варто зазначити, що середній бал, із яким подавали заявки до Київського національного університету ім. Т. Шевченка, складає 175,5, а найнижчий бал у рейтингу – 138,5.


2019

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького – багатопрофільний класичний університет. Основні завдання ЗВО – освітня, науково-дослідницька та інноваційна діяльність. Інтеграція в європейський освітній та науковий простір – один із перспективних напрямів розвитку. Це передбачає Стратегія розвитку ЧНУ на період 2016–2020 років.

У 2019 році університет покращив показники у вітчизняних і міжнародних рейтингах. Так, за результатами академічного рейтингу закладів вищої освіти України «Топ-200 Україна» університет піднявся на 8 позицій та посідає 101 місце (у 2018 році був 109).

У рейтингу ЗВО України за версією Scopus університет на 17-тій сходинці. ЧНУ посів 35 місце (39 у 2016 році) у рейтингу Webometrics за рівнем присутності в інтернет-мережі.

У консолідованому рейтингу ЗВО України університет посідає 47-48 місце із 237 закладів, випереджаючи всі ЗВО Черкащини, та 8 місце в десятці кращих закладів центрального регіону України.

Університет посів 37 місце із 368 ЗВО України в рейтингу за результатами аналізу даних інформаційної системи «Вступ.ОСВІТА.UA». Зазначений рейтинг фактично визначив університет освітнім лідером у Черкаській області. Він засвідчив, що найбільше вступників обрали для навчання з-поміж ЗВО Черкащини саме ЧНУ.

Університет став 10-им із 20-ти українських ЗВО, які увійшли до рейтингу QS Quacquarelli Symonds. Цьогоріч до рейтингу університетів QES EECA увійшли 350 університетів Східної Європи і Центральної Азії.

Таким чином, незалежні міжнародні та вітчизняні академічні рейтинги засвідчують високий рівень якості освіти, досліджень та інновацій в університеті.


2018

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького став 15-м по Україні за показниками престижної всесвітньої бази даних Scopus.

Рейтинг українських закладів вищої освіти укладено видавничою службою «УРАН» на замовлення інформаційного освітнього ресурсу Освіта.ua. Наукометричний моніторинг суб’єктів науково-видавничої діяльності України здійснено за показниками бази даних SciVerse Scopus.

Результати рейтингу вищих навчальних закладів базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються навчальним закладом або його співробітниками. База даних Scopus постійно індексує понад 20 тисяч наукових журналів та сотні книжкових серій.

Станом на квітень 2018 року до бази даних Scopus включено 162 заклади вищої освіти України, що на 26 навчальних закладів більше, ніж у квітні 2017 року.

 Інфографіка: Оксана Макаренко, студентка 2 курсу магістратури ННІ української філології та соціальних комунікацій

У рейтинговій таблиці вищі навчальні заклади України ранжовані за індексом Гірша — кількісним показником, що базується на кількості наукових публікацій і кількості їх цитувань.

Черкаський національний піднявся в цьому рейтингу з 24-ї сходинки (2017 рік) на 15. Це є найвищий показник в області і дуже серйозний результат ів масштабах України.


Опубліковано всесвітній рейтинг університетів Webometrics за січень 2018 року.  До нього увійшли 26858 університетів світу, у тому числі 327 українських закладів вищої освіти.

У цьому  рейтингу Webometrics Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького 35-й серед українських вишів,  5296-й серед університетів світу і перший в області.

Як відомо, вебометричний рейтинг університетів світу (Webometrics ranking of world’s universities) – один з найбільш авторитетних рейтингів у міжнародному освітньому середовищі.

Результати досліджень Webometrics публікуються двічі на рік (червень, січень).

Рейтинг орієнтований на оцінку присутності університету в Інтернеті, рівень впливу публікацій університету на світовий науковий прогрес, наповненість та «популярність» веб-ресурсів вищого навчального закладу, довіру Інтернет-користувачів до них.


2017

Інформаційною системою «Вступ.ОСВІТА.UA» на підставі аналізу даних 392 закладів вищої освіти, з них 224 з державною формою навчання складений рейтинг закладів вищої освіти України за результатами вступної кампанії 2017 року.

Статистичні дані рейтингу поділені за декількома групами і містять статистичну інформацію про середній бал ЗНО вступників, кількість зарахованих осіб на бюджет та контракт, конкурс на одне бюджетне місце та інші дані.

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького 32 у рейтингу за показником зарахування абітурієнтів на контрактну форму навчання і 55-й – на навчання за кошти державного бюджету.

Зазначений рейтинг за всіма показниками фактично визначив ЧНУ лідером серед закладів вищої освіти Черкаської області, оскільки найбільше вступників виявили бажання здобувати вищу освіту за власні та бюджетні кошти саме в Черкаському національному.


2015-2016

На замовлення сайту Освіта.ua здійснено наукометричний моніторинг суб’єктів науково-видавничої діяльності України за показниками бази даних SciVerse Scopus, на підставі якого складено рейтинг українських вищих навчальних закладів.

Результати рейтингу вищих навчальних закладів базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються навчальним закладом або його співробітниками.

База даних Scopus постійно індексує понад 20 тисяч наукових журналів, 370 книжкових серій та 5,5 млн праць конференцій.

Станом на квітень 2016 року до бази даних Scopus включено 128 вищих навчальних закладів України, що на 8 вищих навчальних закладів більше ніж у вересні 2014 року.

У рейтинговій таблиці вищі навчальні заклади України ранжовані за індексом Гірша — кількісним показником, що базується на кількості наукових публікацій і кількості їх цитувань.

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького посів 21 місце зі 128 у рейтингу університетів України за показниками Scopus 2016 року. Таким чином навчальний заклад піднявся у рейтингу на одну сходинку вгору.


2014

Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» складено консолідований рейтинг вищих навчальних закладів України 2014 року.

Рейтингування пройшли 292 вищих навчальних заклади України.

У рейтингу – п’ять вишів із Черкащини. Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького посідає 53 сходинку консолідованого рейтингу вишів: http://osvita.ua/vnz/rating/25712

У якості вихідних даних для складання консолідованого рейтингу вищих навчальних закладів України використані найбільш авторитетні серед експертів та засобів масової інформації національні та міжнародні рейтинги вузів України: "Топ-200 Україна", "Scopus" та "Вебометрикс", кожен із яких використовує різні критерії оцінювання вищих навчальних закладів.