2019

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького – багатопрофільний класичний університет. Основні завдання ЗВО – освітня, науково-дослідницька та інноваційна діяльність. Інтеграція в європейський освітній та науковий простір – один із перспективних напрямів розвитку. Це передбачає Стратегія розвитку ЧНУ на період 2016–2020 років.

У 2019 році університет покращив показники у вітчизняних і міжнародних рейтингах. Так, за результатами академічного рейтингу закладів вищої освіти України «Топ-200 Україна» університет піднявся на 8 позицій та посідає 101 місце (у 2018 році був 109).

У рейтингу ЗВО України за версією Scopus університет на 17-тій сходинці. ЧНУ посів 35 місце (39 у 2016 році) у рейтингу Webometrics за рівнем присутності в інтернет-мережі.

У консолідованому рейтингу ЗВО України університет посідає 47-48 місце із 237 закладів, випереджаючи всі ЗВО Черкащини, та 8 місце в десятці кращих закладів центрального регіону України.

Університет посів 37 місце із 368 ЗВО України в рейтингу за результатами аналізу даних інформаційної системи «Вступ.ОСВІТА.UA». Зазначений рейтинг фактично визначив університет освітнім лідером у Черкаській області. Він засвідчив, що найбільше вступників обрали для навчання з-поміж ЗВО Черкащини саме ЧНУ.

Університет став 10-им із 20-ти українських ЗВО, які увійшли до рейтингу QS Quacquarelli Symonds. Цьогоріч до рейтингу університетів QES EECA увійшли 350 університетів Східної Європи і Центральної Азії.

Таким чином, незалежні міжнародні та вітчизняні академічні рейтинги засвідчують високий рівень якості освіти, досліджень та інновацій в університеті.

2018

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького став 15-м по Україні за показниками престижної всесвітньої бази даних Scopus.

Рейтинг українських закладів вищої освіти укладено видавничою службою «УРАН» на замовлення інформаційного освітнього ресурсу Освіта.ua. Наукометричний моніторинг суб’єктів науково-видавничої діяльності України здійснено за показниками бази даних SciVerse Scopus.

Результати рейтингу вищих навчальних закладів базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються навчальним закладом або його співробітниками. База даних Scopus постійно індексує понад 20 тисяч наукових журналів та сотні книжкових серій.

Станом на квітень 2018 року до бази даних Scopus включено 162 заклади вищої освіти України, що на 26 навчальних закладів більше, ніж у квітні 2017 року.

 Інфографіка: Оксана Макаренко, студентка 2 курсу магістратури ННІ української філології та соціальних комунікацій

У рейтинговій таблиці вищі навчальні заклади України ранжовані за індексом Гірша — кількісним показником, що базується на кількості наукових публікацій і кількості їх цитувань.

Черкаський національний піднявся в цьому рейтингу з 24-ї сходинки (2017 рік) на 15. Це є найвищий показник в області і дуже серйозний результат ів масштабах України.


Опубліковано всесвітній рейтинг університетів Webometrics за січень 2018 року.  До нього увійшли 26858 університетів світу, у тому числі 327 українських закладів вищої освіти.

У цьому  рейтингу Webometrics Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького 35-й серед українських вишів,  5296-й серед університетів світу і перший в області.

Як відомо, вебометричний рейтинг університетів світу (Webometrics ranking of world’s universities) – один з найбільш авторитетних рейтингів у міжнародному освітньому середовищі.

Результати досліджень Webometrics публікуються двічі на рік (червень, січень).

Рейтинг орієнтований на оцінку присутності університету в Інтернеті, рівень впливу публікацій університету на світовий науковий прогрес, наповненість та «популярність» веб-ресурсів вищого навчального закладу, довіру Інтернет-користувачів до них.


2017

Інформаційною системою «Вступ.ОСВІТА.UA» на підставі аналізу даних 392 закладів вищої освіти, з них 224 з державною формою навчання складений рейтинг закладів вищої освіти України за результатами вступної кампанії 2017 року.

Статистичні дані рейтингу поділені за декількома групами і містять статистичну інформацію про середній бал ЗНО вступників, кількість зарахованих осіб на бюджет та контракт, конкурс на одне бюджетне місце та інші дані.

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького 32 у рейтингу за показником зарахування абітурієнтів на контрактну форму навчання і 55-й – на навчання за кошти державного бюджету.

Зазначений рейтинг за всіма показниками фактично визначив ЧНУ лідером серед закладів вищої освіти Черкаської області, оскільки найбільше вступників виявили бажання здобувати вищу освіту за власні та бюджетні кошти саме в Черкаському національному.


2015-2016

На замовлення сайту Освіта.ua здійснено наукометричний моніторинг суб’єктів науково-видавничої діяльності України за показниками бази даних SciVerse Scopus, на підставі якого складено рейтинг українських вищих навчальних закладів.

Результати рейтингу вищих навчальних закладів базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються навчальним закладом або його співробітниками.

База даних Scopus постійно індексує понад 20 тисяч наукових журналів, 370 книжкових серій та 5,5 млн праць конференцій.

Станом на квітень 2016 року до бази даних Scopus включено 128 вищих навчальних закладів України, що на 8 вищих навчальних закладів більше ніж у вересні 2014 року.

У рейтинговій таблиці вищі навчальні заклади України ранжовані за індексом Гірша — кількісним показником, що базується на кількості наукових публікацій і кількості їх цитувань.

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького посів 21 місце зі 128 у рейтингу університетів України за показниками Scopus 2016 року. Таким чином навчальний заклад піднявся у рейтингу на одну сходинку вгору.


2014

Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» складено консолідований рейтинг вищих навчальних закладів України 2014 року.

Рейтингування пройшли 292 вищих навчальних заклади України.

У рейтингу – п’ять вишів із Черкащини. Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького посідає 53 сходинку консолідованого рейтингу вишів: http://osvita.ua/vnz/rating/25712

У якості вихідних даних для складання консолідованого рейтингу вищих навчальних закладів України використані найбільш авторитетні серед експертів та засобів масової інформації національні та міжнародні рейтинги вузів України: "Топ-200 Україна", "Scopus" та "Вебометрикс", кожен із яких використовує різні критерії оцінювання вищих навчальних закладів.