Карантинні реалії докорінно змінили життя науковців. Дистанційне навчання та іспити онлайн — буденність в умовах пандемії. Новим досвідом для членів спеціалізованої вченої ради Д 73.053.01 у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького став онлайн-захист докторської дисертації.

25 листопада відбувся успішний захист докторської дисертації «Польська історична періодика у Східній Галичині XIX – початку XX ст.: типологія, ідеологія, проблематика» докторантки кафедри історії України ЧНУ Лідії Миколаївни Лазурко (наукові консультанти — доктор історичних наук, професор Віталій Масненко, доктор історичних наук, професор Віталій Тельвак).

Офійними опонентами виступили доктор історичних наук, старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України Ігор Гирич; доктор історичних наук, професор Київського університету імені Бориса Грінченка Віталій Андрєєв; доктор історичних наук, професор Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Юрій Степанчук.

«Така форма роботи спеціалізованої вченої ради — це не лише реагування на сучасні виклики, це необхідність невпинно розвиватися в сучасному інноваційному світі, — зазначає голова спецради Сергій Корновенко. — Блискучий захист докторської дисертації Лідії Миколаївни, відповідно до вимог Міністерства освіти і науки, не лише довів професіоналізм науковців, який не здатний порушити навіть пандемія, але й вселив надію, що ми маємо сили пережити всі виклики часу.

Вітаю здобувачку Лідію Лазурко з успішним захистом, бажаю втілення всіх творчих задумів та натхнення в майбутніх наукових пошуках!»

Відділ аспірантури