Ще вчора студенти, а сьогодні — випускники Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького 2021 року.

Для них роки під час навчання були часом розвитку, реалізації, формування себе як особистості, пошуків, кардинальних змін, нових знань, отримання досвіду. До «найкращих років» жоден не залишився байдужим. То що ж змінилося під час студентства і як на це повпливало навчання у ЧНУ, розповіла в інтерв'ю випускниця ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва Надія Запрягайло.

— Порівняй себе, випускницю ЧНУ, із собою ж, абітурієнткою, яка тільки-но дізналася, що вступила до університету. Які твої риси з часом змінилися? Які очікування виправдалися, а що виявилося ілюзією?

— Я була надзвичайно щаслива, коли дізналась, що я вступила до університету. Певною мірою я навіть сумнівалась, що мені це вдасться. Тому, я думаю, ви розумієте, які емоції я відчувала на той момент. Зараз я бачу, що та боязка дівчинка-першокурсниця, нині випускниця, значно змінилась. Я стала впевнено крокувати до своїх цілей, долаючи будь-які перешкоди на своєму шляху.

В університеті я змогла повністю розкритись та знайти себе справжню. Це, мабуть, один із найголовніших аспектів моїх метаморфоз.

Мої сподівання не просто виправдались, а навіть перевершились!

Тут я знайшла більше, ніж шукала.

Мій ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи та мистецтва — це велика дружня родина, яка радо мене зустріла з розпростертими обіймами.

— Де ти зараз працюєш? Які професійні навички, що ти отримала під час навчання, тобі знадобилися?

— У період навчання я встигла спробувати себе в багатьох галузях, та все ж вкотре переконалась, що найбільше мені до душі працювати вчителем/вихователем. Бути наставником, «освітлюючи» шлях в майбутнє. Усі навички, набуті в навчанні, стають мені в пригоді не лише на роботі, а і в повсякденному житті. Річ у тім, що в сучасному світі важко уявити компетентного фахівця, який володіє лише певними вміннями. Бо ж я вважаю, що лише сукупність професійних навичок допоможе досягти гідного результату.

— Опиши свій професійний шлях. Чи продовжуєш ти рухатися в тому напрямку, який планувала на початку першого курсу?

— Важко описати професійний шлях, коли ти знаходишся лише на його початку. Відомий вислів «Крізь терни до зірок» може вдало описати мої перші спроби реалізувати себе у спеціальності. Шлях вчителя/вихователя є досить нелегким, але тільки невпинно працюючи над собою можна рухатись вперед.

Якщо на другому курсі я сумнівалась у правильності свого вибору, то зараз я точно розумію, що не помилилась.

— Твої найбільші здобутки під час студентських років.

— Найбільшими здобутками я вважаю свої знання. Це є тим потужним фундаментом, який формує справжнього професіонала.

— На твою думку, викладач може стати справжнім другом? Які в тебе були стосунки з викладачами?

— Звісно! Якраз викладач для нас є найкращим товаришем в навчанні.

Тільки товаришуючи з викладачами, можна значно глибше перейняти його досвід і збагнути набагато більше цінних знань.

На щастя, мої стосунки з викладачами були і залишаються теплими. Викладачі нашого університету не лише професійно компетентні, а й надзвичайно хороші люди, тому і спілкування з ними приносить не лише користь, а й насолоду.

— Чи продовжиш ти спілкування з одногрупниками після завершення навчання? Студентські роки були «багаті» на справжніх друзів і (чи) кохання?

— У своїй групі я знайшла близьких мені подруг, дружба з якими, впевнена, буде тільки продовжуватись. До того ж волею долі у групі навчались троє моїх колишніх однокласниць, з якими ми близько спілкуємось і нині, чим я, звичайно, дуже тішусь.

Студентські роки подарували мені безліч знайомств з дивовижними людьми.

А от кохання знайти мені вдалось в іншому місці.

— Твій найяскравіший/найкумедніший спогад зі студентського життя.

— Безліч яскравих спогадів в мені лишаються назавжди. Особливо закарбувались у пам'яті виступи у вокальних колективах «Серця трьох» та «Мелодія». Не менш приємним спогадом є участь у конкурсі «Міс та Містер ЧНУ».

— Якби ти мала можливість повернутися в минуле, то що ти змінила б?

— Я змінила б своє ставлення до студентських років.

Ми усвідомлюємо важливість моментів, на жаль, лише тоді, коли вони вже минули.

— Твій меседж першокурсникам.

— Цінуйте і насолоджуйтесь сповна студентськими роками!

БЛІЦОПИТУВАННЯ

— Студентські роки – найкращі роки. Погоджуєшся з цим твердженням?

— На всі 100%.

— Пора студентства – це …

— Радість, розвиток і успіх.

— Якби у книги був сюжет твоїх студентських років, то яку назву мала б книга?

— «Надійка в країні чудес»

— П’ять слів, з якими в тебе асоціюється Черкаський національний університет?

— Розвиток, успіх, творчість, майбутнє, пошук себе.

— Улюблений афоризм (твоє кредо).

— «Йди до мети попри все».

— Твій найбільший страх.

— Наші страхи мають властивість реалізовуватись, тому боятись чогось — це вже небезпечно.

— Твоя найсміливіша мрія.

— Зробити свій внесок у допомогу діткам-сиротам та безпритульним тваринам.

— Що треба робити, аби бути щасливою людиною?

— Треба жити моментом!

Бажаємо успіху Надії і сподіваємося, що розмова буде корисна і для «студентів-початківців» Черкаського національного університету!

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Фото з особистого архіву Надії Запрягайло