25 листопада 2023 року в кожній домівці буде запалено свічку як пам'ять про мільйони українців, вбитих під час геноциду.
Голодомор викликаний свідомими й цілеспрямованими заходами керівництва радянського союзу, розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення селян. У 1932–1933 роках керівництво срср офіційно заперечувало факт масової смертності в Україні від голоду та відмовилося від благодійної допомоги, що її пропонували країни світу. Нині ми знову виборюємо право бути українцями та знову з тим же ворогом.
Директор науково-дослідного інституту селянства та вивчення аграрної історії Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького Сергій Корновенко долучився до заходів із вшанування 90-х роковин Голодомору-геноциду 1932-1933 рр. у Ватикані.
23 листопада Сергій Корновенко відвідав Месу з вшанування 90-х роковин Голодомору-геноциду 1932–1933 рр. у церкві Святого Андрія, організовану за підтримки Посольства України при Святому Престолі та Суверенному Мальтійському Ордені.
Детальніше про Месу за лінком.
Після Меси Сергій Корновенко студентам і святим отцям Папської Української Колегії св. Йосафата, гостям зі США провів презентацію Науково-дослідного інституту селянства та вивчення аграрної історії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Розповів про аграрний характер української нації, про селянство як носія і виразника української ідентичності, зокрема, впродовж другої половини ХІХ – першої третини ХХ ст. Розкрив основні положення монографії «"Великий перелом" на селі. Фінал селянської революції (1929–1933 рр.)», зосередившись на фіскальних, адміністративних, кримінально-правових, морально-психологічних інструментах нищення радянською владою українського селянства.
«Я привернув увагу слухачів до того, що Голодомор-геноцид 1932–1933 рр. в Україні винищив ту генерацію українського селянства, яка сформувалася як активний суб’єкт історії, якого радянський тоталітаризм розглядав як реальну загрозу свого існування, комуністичної ідеології», — зазначив Сергій Корновенко.
До Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій в ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва викладачі та студенти підготували інсталяцію «Пам’ятаємо, єднаймося, переможемо». Також кандидатка філософських наук Наталія Степанова провела для студентів лекцію «Листопадові історії».
Голодомор 1932–1933 років — не історична минувшина, а трагічна сторінка історії, яка не має терміну давності й забуття. Вона була і залишається незагоєною раною генетичної пам’яті українського народу. Про ті події складно говорити, а ще й, враховуючи сьогодення, хочеться кричати: «Скільки ще потрібно смертей? Невже людство здатне на таке насильство?
http://cdu.edu.ua/news/vykladachi-ta-studenty-chnu-vshanovuiut-pamiat-zhertv-holodomoru-1932-1933-rokiv.html#sigProIdc71bfdcd4f
Студентська рада ННІ української філології та соціальних комунікацій підготувала виставку-інсталяцію до Дня Гідності та Свободи та пам’яті жертв Голодоморів і політичних репресій.
Майбутні філологи та журналісти зробили добірку книг тематично суголосних з пам’ятним днем. Це твори класичної та сучасної української літератури: «Сад Гетсиманський» Івана Багряного, «Жовтий князь» Василя Барки, «Тема для медитації» Леоніда Кононовича, «Розколоте небо» Світлани Талан та ін.
http://cdu.edu.ua/news/vykladachi-ta-studenty-chnu-vshanovuiut-pamiat-zhertv-holodomoru-1932-1933-rokiv.html#sigProIdcc990bcf72
Тематичні лекції про Голодомор в Україні (1932 — 1933) пройшли в ННІ міжнародних відносин, історії і філософії:
http://cdu.edu.ua/news/vykladachi-ta-studenty-chnu-vshanovuiut-pamiat-zhertv-holodomoru-1932-1933-rokiv.html#sigProId715c48192d
ННІ інформаційних та освітніх технологій:
http://cdu.edu.ua/news/vykladachi-ta-studenty-chnu-vshanovuiut-pamiat-zhertv-holodomoru-1932-1933-rokiv.html#sigProId33e11d5d07
та ННІ іноземних мов:
http://cdu.edu.ua/news/vykladachi-ta-studenty-chnu-vshanovuiut-pamiat-zhertv-holodomoru-1932-1933-rokiv.html#sigProIdb6856b994b
Пам’ятаємо та запалюємо свічку пам’яті, адже скільки років не минуло, свічка, що мерехтить у вікні, є свідченням нашої свідомості та гідності.