Розвиток співпраці з університетами-членами альянсу європейських університетів E³UDRES², асоційованим партнером якого є Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, було визначено у 2024 році пріоритетним напрямком роботи команди відділу міжнародних зв'язків під керівництвом Олександри Дем'яненко.
Результатами перемовин, онлайн зустрічей та особистих візитів протягом року стало укладення договорів про співпрацю з Університетом прикладних наук Фульди (Німеччина), та Університетом прикладних наук Санкт-Пельтену (Австрія). Таким чином, кількість університетів-партнерів Черкаського національного у реалізації міжнародної кредитної мобільності за програмою Еразмус+ зросла до п’яти.
Надзвичайно важливими у контексті розбудови та зміцнення міжнародних партнерств стали участь делегації ЧНУ у Генеральній асамблеї альянсу E³UDRES², тижні нетворкінгу для представників університетів-членів альянсу E³UDRES², а також Міжнародних тижнях 2024 у Відземському університеті прикладних наук (Латвія) та Університеті прикладних наук Санкт-Пельтену (Австрія). Активно долучилися до цих заходів Олександр Спрягайло, проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності, Олександра Дем’яненко, начальниця відділу міжнародних зв'язків, Наталія Сливка, завідувачка кафедри сучасних практик викладання англійської мови, Юлія Сіденко, завідувачка кафедри психології, глибинної корекції та реабілітації, директорка ННЦ ментального здоров'я.
Співпраця з університетами альянсу E³UDRES² створила також можливості для студентів Черкаського національного. Наприклад, студентки ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Марія Викович та Крістіна Тамаз взяли участь у тижневому тренінгу з європейських громадянських навичок в Університеті прикладних наук Фульди (Німеччина). У 2024 році 17 студентів ЧНУ навчалися за програмою Еразмус+ в європейських університетах, 53 – брали участь у міжнародних проєктах, конференціях, майстер-класах, семінарах тощо. У межах студентської академічної мобільності за двосторонніми договорами семестрове навчання в європейських закладах вищої освіти пройшли 23 студенти.
Щодо інших напрямків міжнародної співпраці, в університеті реалізується 7 міжнародних проєктів. Зокрема, цьогоріч розпочалася реалізація міжнародного проєкту «Виклики та можливості дипломатії ЄС щодо культурної спадщини в Україні» /HER-UKR. Проєкт фінансується програмою Мережі Жана Моне (політичні дебати) за підтримки Erasmus+ та Європейської комісії, координує проєкт Католицький університет Левена (Бельгія). Протягом року 32 науковці Університету здійснювали наукову роботу у спільних міжнародних проєктах та грантових програмах.
Відділ міжнародних зв’язків