Налаштування доступності

bgb
 
 
 
 

Під час Великодніх свят в ННЦ ментального здоров’я Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького провели майстер-клас із розпису писанок.

Писанкарство є давньою українською традицією. Це мистецтво розпису яєць, яке вправно поєднує в собі традиції, символи та красу. Воно несе в собі прадавні духовні сенси, що сягають ще дохристиянських часів. Розписані яйця символізують життя, відродження, сонце та добробут.

Майстриня, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри педагогіки і психології Інна Герасимова розповіла, що у різних регіонах України писанки мають свої унікальні орнаменти та кольори із різними значеннями і символами, що робить цю традицію унікальною та багатогранною. Поділилася фотоматеріалами прикладів розпису, щоб учасники змогли ближче ознайомитися з кожним орнаментом і візерунком.

За час майстер-класу всі учасники практично ознайомилися з мистецтвом писанкарства і створили власні писанки. Кожен обирав, що має бути зображено на яйці та яким кольором.

Захід пройшов у теплій та приємній атмосфері. Як зазначила пані Інна, весь цей процес схожий на медитацію, ми розслабляємось, забуваємо про всі проблеми і зосереджуємо увагу лише на процесі.

Відгуком про захід поділилася студентка психологічного факультету Діана Мітіна:

— На цьому майстер-класі я не тільки отримала нові навички та знання, а й також відпочила. Чудово, що є такі заходи, де можна переключатися та приємно провести час.

Вікторія Бондаренко, студентка 3-Ж курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій