bgb
 
 
 
 
 

Цьогоріч польські різдвяні традиції у Полонійному центрі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького були представлені у новому форматі.

У режимі онлайн на варшавській, черкаських і дніпровських кухнях 19 грудня, темного передсвяткового вечора, відбулося веселе дійство: пан Міхал Ястжембский, викладач-волонтер, посланець NAWA (Національного агентства академічних обмінів Польщі), вчив українських колег і студентів готувати «ушка» — обов’язковий додаток до польського пісного борщу на святковому столі, за який сідає польська родина у Святвечір (по-польськи — Вігілія). Озброєні качалками й кухонними дошками, викладачі та студенти (хто де: вдома, в гуртожитку або навіть, як студенти-полоністи 3 курсу Марина Черевань і Нікіта Ральф, на кухні директорки Полонійного центру Лілії Потапенко) намагалися встигати за паном Міхалом, дрібно ріжучи печериці й цибулю, додаючи маскарпоне і приправи, замішуючи й розкачуючи тісто.

Але головна трудність була попереду: щоб сформувати оті чудернацькі смаколики, треба було проявити неабияку кухарську вправність, бо вушка мали бути маленькі та гарні, а виходили не у всіх. Найкраще впоралася з завданням Лариса Корновенко — завідувачка кафедри слов’янскої філології, зарубіжної літератури та методики навчання. Це дозволило провести експертну оцінку її виробу ще до закінчення етеру. Досвідчений експерт кулінарного мистецтва професор Сергій Корновенко поставив найвищу оцінку як польському рецепту, так і українській господині, визначивши смак страви як «неперевершений». З помітним відривом до фінішу дійшли й інші учасники дійства, демонструючи на камеру свої «шедеври» у найвигіднішому ракурсі.

Зрозуміло, що для всіх учасників і глядачів найважливішим було посмакувати навіть не ушка, а передсвяткову атмосферу і єднання в традиції. Так і задумав цьогорічну Вігілію ідейний натхненник і головний виконавець проєкту пан Міхал Ястжембський. Теплим і атмосферним назвала наш захід гостя з Дніпра – доцентка кафедри іноземної філології Університету митної справи й фінансів Ірина Рождественська, теплі вітання отримали учасники дійства від пані Еви Назарук-Стоцької (нещодавньої викладачки від NAWA у ЧНУ, рецензентки освітньої програми «Польська мова. Переклад та міжкультурна комунікація»), «суперовим» назвала захід Ірина Куліш, завідувачка кафедри іноземної філології ЧНУ.

Традицію Вігілії у Полонійному центрі ЧНУ підтримують уже 23 роки.

Полонійний центр Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького