bgb
 
 
 
 
 

На Університетській площі біля Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького в межах Всесвітньої акції «16 днів активних дій проти гендерно зумовленого насильства» відкрили «червону лавку» як символ привернення уваги до проблеми насильства.

Україна долучилася до всесвітньої ініціативи, що походить з Італії й має на меті заохочувати установи встановлювати «червону лавку» на своїх територіях як національний та міжнародний символ підвищення обізнаності про явище чоловічого насильства щодо жінок.

— На лавці ми розмістили табличку з контактами національних гарячих ліній, поліції та громадських організацій, які надають допомогу у випадках домашнього насильства. Ця червона лавка — не просто об'єкт, а символ підтримки й заклик до дії. Для тих, хто постраждав, вона є сигналом, що вони не самотні й можуть знайти допомогу. А для громади — це нагадування, що кожен має бути готовим підтримати людей, які потребують допомоги, і поширювати інформацію про доступні ресурси, — зазначила Наталія Байдюк, радник голови Черкаської ОВА з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків.

На заході були присутні проректорка з освітньо-виховної та іміджевої діяльності Галина Гаврилюк, яка координує цю роботу в університеті, студенти й викладачі профільних напрямів Черкаського національного, представники Національної поліції, ГО «Десяте квітня», фахівці мобільних бригад Фонду ООН у галузі народонаселення, БО «Позитивні жінки Черкаси» та інші.
— Я прийшла на цей захід, тому що, на жаль, у моєму житті теж були акти насилля. І мені було соромно про це говорити, я вважала що це не має ніякого значення. Це дуже сумно, тому що це внутрішній біль, який не дає розвиватися й жити далі. А ця лавка — нагадування, що про жінок не забувають, де можна прийти посидіти, звернутися по допомогу, — поділилася студентка 2 курсу ННІ природничих та аграрних наук Лія Лукʼянова.

У заході взяли участь представники та представниці Головного управління Національної поліції у Черкаській області, які зауважили, що людям потрібно усвідомити — насильство не є нормою, з ним треба боротися, звертатися по допомогу.

Директорка ННЦ ментального здоровʼя Черкаського національного Юлія Сіденко наголосила, що усі, хто потребує підтримки, можуть звернутися до Центру й отримати безкоштовні психологічні послуги за адресою: вул. Остафія Дашкевича, 24, НК 4, ауд. 102.

Ініціативу реалізовано громадською організацією «Десяте квітня» за підтримки UNHCR Ukraine, Агентство ООН у справах біженців в Україні в межах проєкту «Захист внутрішньо переміщених осіб, постраждалих від конфлікту, та розширення можливостей громад».

Автор: Вікторія Коваль, студентка 3-PR  курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій.

Фото: Дарина Сюкало, студентка 3-PR  курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій.