У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького 16 квітня відбулася третя онлайн-зустріч для абітурієнтів. Під час заходу було презентовано новації вступної кампанії та освітні можливості університету.
Відповідальний секретар приймальної комісії Денис Деревʼянко розповів про зміни у вступній кампанії 2025 року. Міністерство освіти і науки України замінило числові коди спеціальностей на латинські шифри (наприклад, замість 023 — B3). Кампанія стартує з 1 липня — саме тоді відкриється можливість створення електронного кабінету. Були зазначені нюанси написання мотиваційного листа, проходження творчих конкурсів, подачі електронних заяв, їхня кількість, пріоритетність, умови вступу на бюджет або контракт, особливості зарахування, гранти, а також вимоги до військово-облікового документа для чоловіків. Детальна інформація розміщена на сайті університету.
Заступник директора ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи й мистецтва Валентина Мовчан ознайомила учасників із перевагами навчання на педагогічних і мистецьких спеціальностях. Вона підкреслила, що в інституті навчають допомагати людям, розвивати педагогічні та творчі здібності, а також працюють сучасні аудиторії, проводяться майстер-класи, реалізуються проєкти й творчі події.
Презентували такі спеціальності: «Дошкільна освіта»: креативні викладачі, хороша стипендія, психологічні дисципліни; «Початкова освіта»: збалансований процес, індивідуальні програми, працевлаштування з 3 курсу; «Спеціальна освіта»: (ОП логопедія): практичне навчання, гарантія роботи після закінчення; «Артменеджмент новацій»: розвиток духовності, підготовка до професій у сфері продюсування, соціальної діяльності, маркетингу та менеджменту; «Хореографія»: викладачі — заслужені артисти України; відповідні зали для занять.
Також були представлені спеціальності: «Середня освіта (технології, захист України)», «Соціальна робота та консультування»: дуже перспективний фах, «Середня освіта (Мистецтво. Образотворче мистецтво)».
Старша викладачка кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Наталія Середа презентувала спеціальності: «Декоративне мистецтво та ремесла», «Образотворче мистецтво та реставрація». Інститут має потужну матеріальну базу, викладачів-практиків, також власний YouTube-канал. Під час зустрічі демонстрували роботи студентів.
Директорка ННІ інформаційних та освітніх технологій Анна Ткаченко розповіла про можливості навчання за технічними спеціальностями: «Середня освіта (фізика та астрономія)», «Середня освіта (математика)», «Середня освіта (інформатика)», а також напрями прикладного характеру. Працюють лабораторії робототехніки, гнучкі форми навчання дозволяють поєднувати навчання з роботою. Випускники мають можливість працювати вчителями, аналітиками, розробниками баз даних.
Денис Вʼячеславович додав, що на більшість спеціальностей передбачено велику кількість бюджетних місць.
Директорка студмістечка Тетяна Кожемяко розповіла про комфортне розташування гуртожитків, умови поселення, необхідні документи (медична довідка, чек про оплату), пільги для окремих категорій вступників. Особливу увагу приділила організації дозвілля: тематичні лекції, ігрові активності, спортивні змагання, кіновечори.
Наприкінці зустрічі усі охочі мали можливість поставити запитання спікерам та отримати відповіді.
http://cdu.edu.ua/news/u-chnu-vidbulasia-tretia-onlain-zustrich-dlia-vstupnykiv.html#sigProId7853673a43
Автор: Анастасія Капля, студентка 1-Ж курсу ННІ української філології та соціальних комунікацій