На базі навчально-спортивного комплексу «Сокирно» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького протягом 7-11 липня 2025 року проходила «Школа молодого природоохоронця».
Її організаторами стали ГО «Українська природоохоронна група», Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького, Національний природний парк «Холодний Яр» та ГО «Екосоціум».
Протягом 5 днів понад 20 студентів, молодих науковців та громадських активістів із різних областей України розвивали навички природоохоронної діяльності. Серед учасників — студенти ННІ природничих та аграрних наук — Вероніка Богдан, Олександр Дядик та Олена Шамрай.
Теоретична частина школи була організована у вигляді воркшопів і дискусійних панелей на природоохоронну тематику, з конкретними кейсами із життя. Тренерами були запрошені досвідчені природоохоронці з усієї України, серед яких — проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Олександр Спрягайло. Учасники ділились історіями природоохоронних успіхів і невдач; дискутували про заліснення степів і лук; дізнавалися, як правильно й ефективно комунікувати в соцмережах та ЗМІ; планували, як вирішувати реальні й потенційні природоохоронні проблеми.
Під час практичних занять, які проводились у місцевих лісах, директор ННІ природничих та аграрних наук Максим Гаврилюк ділився досвідом охорони гнізд орлана-білохвоста, принципами створення охоронних зон як одного з нових підходів збереження біорізноманіття. Викладачка кафедри агрономії, біології та екології Катерина Лавріненко під час виїзних занять в НПП «Холодний Яр» вчила учасників розпізнавати раритетні види рослин, визначати оселища, охоронювані на державному та міжнародному рівні.
Проведення «Школи» стало чудовою нагодою для молодих природоохоронців набути нові знання та навички. Віримо, що спільними зусиллями збережемо природу України.
http://cdu.edu.ua/news/u-chnu-vidbulas-shkola-molodoho-pryrodookhorontsia.html#sigProIdfb58b39f5a
ННІ природничих та аграрних наук