bgb
 
 
 
 
 

До Дня працівника дипломатичної служби України у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулась зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Ірландії Ларисою Герасько.

Такі заходи вже стали традиційними та проходять у форматі відкритої бесіди дипломатів зі студентами, аспірантами, викладачами університету. Цього року, окрім академічної спільноти Черкаського національного, до зустрічі долучилися партнери (Луцький інститут розвитку людини Університету «Україна», «Національний університет біоресурсів і природокористування України») і стейкхолдери (Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин, ГО «Київська школа дипломатичних мистецтв», ГО «Академія стратегічних досліджень») за спеціальністю 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації, регіональні студії».

Пані Посол люб’язно представила країну перебування і свою місію, як очільника українського дипломатичного представництва в Республіці Ірландія. Показовим, що участь в подальшій дискусії взяли колеги юристи (доцентка Інна Лубко), іноземні філологи (професорка Оксана Пєцух) обговорили Закон про мови в Ірландії, позаблоковий статус країни, статус територій після громадянської війни (Сергій Пасічник), голод, який забрав життя одного мільйона ірландців.

Студентів цікавило, як живуть мешканці з одним з найвищих в Європі ВВП на душу населення (Дарина Гончаренко), особливості консульської служби, як українці вплинули на сьогодення Ірландії (Мілена Грчіч), вартість і престижність навчання в університетах, можливість на стажування.

Лариса Герасько фахово розповіла про особливості дипломатичної служби, про публічність і відповідальність перебування в іноземній державі. Говорили про сучасні інструменти публічної дипломатії й безпосередньо про дипломатію спадщини, яка активно використовується посольством для просування українських наративів в Ірландії. Професорка Наталка Земзюліна наголосила, що в Черкаському національному університеті реалізується проєкт Жана Моне «Виклики та можливості дипломатії ЄС щодо культурної спадщини в Україні» / Challenges and opportunities of EU heritage diplomacy in Ukraine», 101127459 – HER-UKR — ERASMUS-2023 (30 листопада 2023 — 30 листопада 2026). Головною метою проєкту є створення глобальної міждисциплінарної дослідницької та освітньої мережі, яка генеруватиме і представлятиме знання про дипломатію ЄС щодо спадщини та міжнародних культурних відносин загалом і української спадщини зокрема.

Надзвичайний і Повноважний Посол розповіла про ментальність ірландців, їхні родинні зв’язки, любов до співів і звичайно підтримку України, і кожного українця, який прибув до їхньої країни після 24 лютого 2022 року. Пані Лариса наголосила, що 75% новоприбулих українців працевлаштовані, багато хто розпочав власний бізнес, відкрито сітку недільних шкіл (посольство завезло українські підручники й українська мова є обов’язковою для вивчення), неочікувано для місцевих українці взяли участь у виборах до місцевих органів влади.

Зустріч пройшла на високому професійному та теплому емоційному рівні. Домовилися про організацію студентської комунікативної платформи за посередництва посольства України та одного з Ірландських університетів.

ННІ міжнародних відносин історії та філософії