Свою нову книгу «У світі монет: нумізматика для юних» презентував Григорій Голиш, директор наукової бібліотеки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.
Автор в ефірі ТРК «Ільдана» розповів про видання:
Схвальні відгуки про унікальне видання надіслали співробітники та читачі Тетіївської центральної публічної бібліотеки.
Цими днями на університетську адресу надійшов відгук про книгу директора наукової бібліотеки імені М. Максимовича Г.М. Голиша «У світі монет: нумізматика для юних». Його надіслали співробітники та читачі Тетіївської центральної публічної бібліотеки. Пропонуємо ознайомитися з його змістом:
«Нове унікальне видання в книжкову скарбницю України
- Звідки ж узялися монети-гроші?
- Як і де вони народжуються?
- Що відомо про найперші монети України-Русі?
- Яким був монетний обіг в Україні та інших країнах світу?
- Як колекціонувати монети?
- Чим цікава й цінна наука нумізматика?
Відповіді на ці та багато інших запитань знайдено у нещодавно виданій книзі кандидата історичних наук, доцента Григорія Голиша «У світі монет: нумізматика для юних», що вийшла в Черкаському видавництві «Вертикаль».
Хоча видання адресоване саме юнацтву, цінність його очевидна також і для дорослої читацької аудиторії. Адже всі ми вперше зустрічаємося з такою науковою працею, де зібрано, систематизовано й дохідливо викладено історичні відомості про монетний обіг у різних країнах, насамперед — в Україні від найдавніших часів до сьогодення.
Унікальність цього надзвичайно цікавого, ошатного видання (худ. О. Ю. Ганжій), щедро ілюстрованого фотоматеріалами, полягає не лише в його освітньо-пізнавальному багатстві, але й у чіткій виховній спрямованості: юні громадяни України сприйматимуть світову й вітчизняну історію через ознайомлення з одним із важливих аспектів матеріальної культури.
«Є гріш, то буде й жито» — навчали наші мудрі предки-хлібороби. Тож нехай українська молодь прагне чесно заробляти та ощадливо використовувати грошові одиниці в складній сучасній дійсності.
Вважаємо, що названа книга має бути доступною якнайширшому колу читачів України, адже вона з’явилася в напружений період російсько-української війни і є ще одним свідченням дослідницької невтомності нашого народу та його глибокої упевненості в нашій Перемозі та світлому прийдешньому України».
Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького