З 16 по 19 серпня 2023 року учасники міжнародного проєкту Erasmus+ KA2 «Розвиток потенціалу підготовки учителів іноземної мови на шляху України до впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції / MultiEd» зустрічалися у стінах Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка для обговорення якості виконання поставлених у проєкті завдань. Команду Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького представляли викладачки кафедри англійської філології та методики навчання англійської мови доцентка Юлія Шуба та старша викладачка Вікторія Токарчук.

Протягом чотирьох робочих днів члени команд університетів-партнерів працювали над підготовкою звітів про виконання робочих пакетів та загального звіту по проєкту. Під час робочих засідань учасники проєкту мали зустріч із координатором НЕО в Україні Світланою Шитіковою, де мали нагоду поділитися отриманими в проєкті результатами та досягненнями, а також звернули увагу на необхідність стійкості впровадження здобутків проєкту після його завершення. Учасники проєкту висловили вдячність НЕО в Україні за відкритість та готовність допомогти у разі виникнення поточних проблем.

Під час онлайн-зустрічі із Dr. Sue Garton (Aston University) учасники обговорили результати проходження електронно курсу «CLIL методологія», встановленого на платформі Moodle університетів-партнерів. Звернули також увагу на важливість залучення якомога більшої кількості учителів шкіл до ознайомлення з CLIL методологією. На онлайн-зустрічі з Dr. Jutta Rymarczyk (Heidelberg University of Education) було обговорено впровадження нових та оновлених навчальних курсів, розроблених із застосуванням CLIL методології у кожному з університетів-партнерів. Завершенням зустрічей стало визначення подальших кроків з підготовки до успішного завершення проєкту та окреслення перспектив подальшої співпраці.

Учасники проєкту не лише плідно працювали, але й мали можливість культурно збагатитися, чому сприяли прогулянка цікавими місцями Тернополя, відвідування Тернопільського обласного краєзнавчого музею та поїздка до Збаразького замку — однієї з родзинок Тернопільщини. Висловлюємо велику вдячність колегам із ТНПУ імені Володимира Гнатюка за чудову організацію робочого простору та культурного дозвілля!

Завдяки злагодженій роботі команди протягом зустрічей вдалося підбити підсумки досягнутих у проєкті результатів та визначитися з планами на майбутнє.

Кафедра англійської філології та методики навчання англійської мови