У разі виявлення помилок у документі про базову або повну загальну середню освіту вступники можуть реєструвати електронні кабінети та подавати заяви до вишів, не чекаючи виготовлення дубліката. Відповідні листи Міністерства освіти надіслані до вишів, місцевих органів управління освітою та Державного підприємства «Інфоресурс».

В освітньому відомстві зазначають, що для вступників на базі 9-ти та 11-ти класів умови подання заяв на основі документа з помилками відрізняються.

Так, випускникам 9-х класів, які подають документ про базову загальну середню освіту, треба додати до нього довідку закладу освіти з підтвердженням того, що під час оформлення документів було допущено помилку. У довідці обов'язково має бути вказаний правильний варіант написання необхідних реквізитів.

Вступники після 11-го класу, яким під час реєстрації кабінету система видає помилку «П3.3 Помилка при реєстрації: в даних вступника, що містяться в ЄДЕБО, є розбіжності з даними, вказаними в документі про ПЗСО та/або сертифікаті ЗНО», мають відправити на пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. сканкопію (фото) таких документів:

свідоцтва/атестата про ПЗСО (з ПІБ, серією, номером, датою видачі);

сертифіката ЗНО (з ПІБ, номером, піном, роком видачі);

паспорта (з ПІБ, серією, номером, датою видачі, терміном дії (для ID-паспорта);

скріншот з помилкою;

якщо у попередні роки вступник подавав документи на вступ до інших вишів, додається також сканкопія свідоцтва про народження або свідоцтва про базову загальну середню освіту (з ПІБ, серією, номером).

Важливо, що в темі листа потрібно вказувати: «Помилка при реєстрації П3.3».

У разі виявлення в документі помилок, виправлення яких потребує його заміни, ДП «Інфоресурс» надаватиме вступникам можливість реєстрації електронних кабінетів без виготовлення дубліката.

«Водночас можливість подати заяви до вишу на основі документа з помилками є винятковим, тимчасовим заходом. Вступникам у будь-якому випадку ОБОВ'ЯЗКОВО ТРЕБА замінити документ з помилками на правильний до 1 жовтня 2019 року. Ця інформація неодмінно перевірятиметься після зарахування до вишів. Окрім того, якщо вступник не замінить документ на правильний, у майбутньому він не зможе отримати диплом про вищу освіту», — повідомили в Міністерстві освіти і науки.

Лист МОН «Щодо вступу з документами про повну загальну середню освіту, які містять помилки»