Засідання Ради ректорів, директорів закладів вищої та фахової передвищої освіти Черкаської області відбулося на базі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

У засіданні взяли участь голова Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Скічко, начальник управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації Валерій Данилевський, директор департаменту інфраструктури та житлово-комунального господарства Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Чубань, начальниця управління екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації Олена Звягінцева, заступник директора департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Даниленко, т. в. о. начальника Управління охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації Олег Найдан.

— Мені дуже почесно заходитися серед вас, — привітав зібрання освітян голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Скічко. — Українська освіта нині тримається на ентузіазмі керівників закладів і викладачів, які надихають колективи і студентів. На жаль, вам усім не вистачає підтримки з боку держави, і ми хочемо, щоб ця ситуація змінилася. У черкащан є основне – людський потенціал, тож маємо консолідувати його й отримати результат. Тому ми відкриті до співпраці і чекаємо конструктивних пропозицій.

Голова Черкаської ОДА повідомив також, що запроваджує 10 премій науковцям.

— Це лише перший невеликий крок, і він стане традицією, — зазначив він.

Про науковий потенціал Черкащини як підґрунтя сталого економічного розвитку регіону доповів зібранню Валерій Данилевський.

Презентували наукові досягнення закладів вищої освіти ректор Черкаського державного технологічного університету Олег Григор, ректор Черкаської медичної академії Інна Губенко, перший проректор Уманського національного університету садівництво Іван Мостов’як, ректор Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Олександр Черевко.

Крім того, голова ради ректорів, директорів ЗВО Черкаського національного університету Олександр Черевко порушив питання, що турбують усі заклади вищої освіти. Це й утримання студентських гуртожитків, і підтримка інноваційних розробок науковців області.

Він також нагадав, що Центр аналітичних досліджень «PRAGMA» ЧНУ проводить актуальні дослідження у найрізноманітніших сферах суспільного життя, що може бути корисним і для органів влади. За словами Олександра Черевка, ЧНУ ім. Б. Хмельницького пропонує послуги з підвищення кваліфікації та перепідготовки посадових осіб місцевого самоврядування, навчає державних службовців. Крім того, заклади вищої освіти Черкащини мають низку проєктів, що можуть бути використані органами державної влади для реалізації своїх функцій.

Науковців турбує питання збереження унікальної природної та історичної спадщини області, зокрема, об’єктів Канівського природного заповідника, Чигиринського Національного історико-культурного заповідника «Чигирин», державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура».

Олександр Скічко прокоментував усі пропозиції, доручив керівникам управлінь і департаментів ОДА їх вивчити, створити відповідні робочі групи та разом із освітянами конструктивно вирішувати питання.

Була виконана й приємна місія — нагородження наукових та науково-педагогічних працівників. Почесні грамоти Черкаської обласної державної адміністрації отримали проректорка з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти Черкаської медичної академії Любов Білик, професорка кафедри менеджменту та економічної безпеки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Наталія Зачосова, проректорка з гуманітарних питань, доцентка кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Наталія Ревнюк, декан факультету гуманітарних технологій Черкаського державного технологічного університету Наталія Махиня, доцентка кафедри економіки Уманського національного університету садівництва Людмила Смолій.

Результатом роботи засідання стало підписання Меморандуму про співпрацю між Радою ректорів, директорів закладів вищої та фахової передвищої освіти Черкаської області та Черкаською обласною державною адміністрацією.

Після засідання гостей ознайомили з новими освітніми технологіями на базі ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Фото: Пресслужба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, управління освіти і науки Черкаської ОДА