Студенти ННІ інформаційних та освітніх технологій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького провели креативний день математики в ЗОШ № 26 м. Черкаси.

— Уже другий рік поспіль з метою формування професійних компетентностей у студентів спеціальності 014 «Середня освіта (Математика)» впроваджено проведення креативного, активного дня математики в черкаських школах. Відзначимо, що загальноприйнято саме другий тиждень березня присвячувати математичним заходам для школярів, оскільки 14 березня — Міжнародний день числа Пі, — розповіла Зоя Сердюк, завідувачка кафедри математики та методики навчання математики.

До проведення креативних уроків для учнів 5-8 класів були залучені студенти 1-3 курсів.

Каріна Дядюшенко, Марина Тимошенко, Артем Бондаренко, Карина Марштупа, Ірина Вашуленко, Діана Іванова, Поліна Панченко, Альбіна Глушко.

Під час уроків були використані інтерактивні методи навчання: групова робота; ігрові форми з елементами патріотичного виховання — гра «Ми – волонтери», дискусії в групах.

Учні та майбутні вчителі спеціальності 014 «Середня освіта (Математика)» отримали позитивні емоції, знання та практичний досвід використання інтерактивних технологій. Оскільки, саме інтерактивне навчання дозволяє розв'язати одразу кілька завдань: розвиває комунікативні вміння й навички, допомагає встановленню емоційних контактів між учасниками процесу, забезпечує виховне завдання, оскільки змушує працювати в команді, прислухатися до думки кожного.

Використання інтерактиву знімає також нервове напруження, дає можливість змінювати форми діяльності, концентрувати увагу на основних питаннях.

Захід відбувся завдяки Зої Сердюк, завідувачці кафедри математики та методики навчання математики й за сприянням директорки школи Галини Титаренко та вчителя математики Оксани Смагіної.

Вікторія Дзюба, викладачка кафедри прикладної математики та інформатики ННІ інформаційних та освітніх технологій