На цьому тижні розпочалася практика в студентів-археологів четвертого курсу Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Через кілька місяців вони вже отримають дипломи, а тому мають закріпити отриманні за роки навчання знання та вміння на практиці. Під керівництвом кращих фахівців Дмитра Куштана та Михайла Сиволапа з Черкаського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини майбутні археологи опановують всі навички роботи з експонатами. Проводять камеральну обробку, датування, шифрування та реставрацію артефактів за необхідності.

Зокрема, Ярослав Кузьменко визначав монети, знайдені під час археологічних розкопок у 2022 році в місті Черкаси. Писав для них індивідуальні шифри та виконав електронний опис даної археологічної нумізматичної колекції.

Група студентів займалася шифруванням скляних та керамічних виробів, знайдених під час розкопок біля ТРЦ Хрещатик-Сіті у 2021 році.

Андрій Касян, директор центру вивчення пам’яток археології