bgb

Студенти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького під керівництвом науковців ННІ міжнародних відносин, історії та філософії завершили арехеологічну практику-2024.

Учасниками Скіфської Правобережної археологічноїекспедиції, у складі якої працювали майбутні історики та археологи, в кургані на Черкащині було віднайдено понад 10 людських скелетів. Про це розповідають журналісти «Суспільне: Черкаси».

Слуг, коней, золото і зброю хоронили у скіфських курганах разом із господарем, — розповідає науковець  кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки, кандидат історичних наук Андрій Касян.

Після «чорних» археологів тут коштовностей не виявили, натомість знайшли людські рештки, уламки кераміки та предмети побуту. Чи лишилися в Україні нерозграбовані скіфські поховання та чому кургани продовжують зрівнювати із землею — дивіться в інтерв’ю «Суспільному».

Джерело: «Суспільне: Черкаси»