У краєзнавчому музеї міста Ченстохова (Республіка Польща) за ініціативи місцевого відділення Польського історичного товариства відбулася лекція професора Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Євгена Сінкевича.
Тема лекції — «Напад російських збройних сил на Україну — спроба сучасного перерозподілу теренів України і можливі наслідки неоголошеної війни на майбутню історію Європи».
У зустрічі взяли участь професори Марцелі Антонєвич, Тадеуш Срогош, Анджей Стройновський, адъюнкт Норберт Моравєц, представники громадськості міста, працівники музею, студенти університету. Онлайн долучилися науковці Києва, Умані, Миколаєва, Тернополя.
Нагадаємо, Черкаський національний університет має тісну співпрацю з польськими партнерами. Зокрема, у навчально-науковому інституті активно функціює Україно-польський науковий історичний центр. Науковці інституту співпрацюють із Українським історичним товариством у Польщі. Члени цього Товариства ще 8 лютого рішуче засудили агресивну політику рф щодо України.

«Переживши спільну тоталітарну історію ХХ століття, — зазначив очільник Товариства професор Дрозд, — вважаємо своїм обов’язком закликати наших союзників і партнерів до дій солідарності, спрямованих на запобігання загрози територіальній цілісності України».

Повний текст листа від Українського історичного товариства у Польщі

Нині професор Євген Сінкевич налагоджує партнерські відносини з Польським історичним товариством.

ННІ міжнародних відносин, історії та філософії