Сесія уже незабаром, і паніка серед студентів повільно, але впевнено наростає. Одні вже починають вмикати нагадування на опівніч, щоб викрикувати «Шара прийди!», другі — активніше ставлять лайки на сторінках викладачів у соцмережах, треті — спокійно (читати «тривожно») собі готуються до екзаменів.

Ми вирішили допомогти студентам Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, тому поспілкувалися з різними викладачами на тему сесії. Науковці дали рекомендації щодо відмінного складання їхніх дисциплін, розповіли, що їх дратує у студентах, а що, навпаки, дуже подобається. Щоб отримати цінні знання, які безперечно допоможуть пройти випробування під назвою «сесія» без нервів і перескладань, отримати шматочок позитиву у вигляді щирих побажань від викладачів, — читайте матеріали нової рубрики ЧНУ «Готуємося до сесії: як отримати відмінно».

Свої «секрети» розкрила кандидатка економічних наук, доцентка, викладачка ННІ економіки і права Ганна Данильчук. Вона вважає себе не дуже суворим викладачем:

«Хоча інколи студенти вважають, що коли викладач не робить зауважень, то й порушень не помічає»

Ганна Борисівна викладає дисципліни, пов'язані з інформаційними технологіями: «Інформатика», «ІКТ», «Економічна кібернетика», «Моделювання». На її думку, для студентів вони повинні бути цікавими та корисними, оскільки ці предмети про нашу сучасність.

Рекомендації, як скласти на відмінно іспит чи залік у Ганни Данильчук:

1. Вчитися протягом усього періоду навчання.

«Студент має ходити на пари, вивчати дисципліну і виконувати завдання»

2. Запитати у старшокурсників, чого очікувати від викладача.

3. Напередодні іспиту лягти вчасно спати.

«Якщо цією рекомендацією не скористатися, студенти можуть робити помилки через неуважність, а це дратуватиме їх самих, адже вони знатимуть, що могли б краще».

4. Пити більше води. Цукерки та шоколад не тільки принесуть гормон щастя, а й допоможуть мозку працювати краще.

5. Писати шпаргалки, але вручну. Тоді спрацьовують різні види пам'яті: зорова, механічна.

Обережно! Викладача може дратувати неприємне зневажливе ставлення студентів:

«Сюди належать як міжособистісні стосунки, так і знецінення дисципліни»

Побажання від Ганни Данильчук:

«Бажаю позитивно скласти сесію, отримати задоволення від канікул та новорічних свят!»

Автор: студентка ННІ української філології та соціальних комунікацій Юлія Капуш