«Герб моєї родини» — тема цьогорічного Обласного конкурсу з образотворчого мистецтва «Палітра Черкащини». Збереження родинних цінностей, історії, культури та звичаїв відіграє важливу роль у формуванні самоідентифікації молодого покоління.

Програма учасників І етапу конкурсу була творчо насичена. Конкурсний день розпочався із відеолекції з основ геральдики від історика, краєзнавця та голови Черкаської спілки геральдистів Олега Толкушина. У лекції було охарактеризовано основні закони та правила створення гербів.

«Для початку це глибоке та ґрунтовне вивчення історії свого роду, а вже потім — відображення її графічними засобами» — зауважив Олег Геннадійович.

Оскільки графічна частина повинна локально та символічно відображати реалістичні об’єкти, учасникам необхідно тренуватись у створенні стилізованих зображень. Із метою підготовки учасників до роботи над графічною частиною герба було проведено майстер-клас із практичним заняттям «Стилізація рослинних і тваринних форм». Завдання було ускладнене обмеженням кольорової гами, оскільки геральдика диктує свої закони. Незважаючи на складне завдання, усі учасники продемонстрували високий творчий рівень, оригінальність думки та розуміння поставленої цілі.

Членами конкурсного журі у складі народного художника України Івана Бондаря, заслужених художників України Віктора Афоніна та Івана Фізера, членами Спілки художників Неонілою Недосєко та Олесею Кравчук були обрані переможці, які найкраще впорались із завданням.

Переможцями стали:

Інна Шевченко та Денис Малацай (Черкаський художньо-технічний коледж) (І місце);

Юлія Тимошина (Черкаська дитяча школа імені Данила Нарбута), Вікторія Кудревич (Черкаський державний технологічний університет) (ІІ місце);

Софія Скорина (Народний аматорський колектив арт-студія Глорія), Дарина Дилюк (Черкаська дитяча школа мистецтв) Юлія Задорожна (Черкаський державний бізнес-коледж) (ІІІ місце).

Участь у І етапі прийняло 46 учасників із художніх та мистецьких шкіл міста і області.

Організатори конкурсу:

Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської обласної держадміністрації,

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького,

Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка,

Черкаська громадська організація «Світовид».

Викладачі ЧНУ пишаються високим рівнем творчих умінь та плідною роботою учасників і бажають натхнення та подальших звершень!

Нагадаємо, другий тур відбудеться у вересні 2019 року. Учасники мають представити до розгляду комісії розроблені герби своїх родин.

Кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва